Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. decembra 2011

Na Štedrý deň bude snežiťNa Štedrý deň bude veľa oblačnosti a na mnohých miestach môžeme očakávať sneženie, predpovedajú meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu. "Na juhozápade ...Zdieľať
sneh BRATISLAVA 21. decembra  - Na Štedrý deň bude veľa oblačnosti a na mnohých miestach môžeme očakávať sneženie, predpovedajú meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu.


"Na juhozápade Slovenska sa sneženie postupne zmení na dážď," prognózuje Pavol Beránek zo SHMÚ. Denná teplota vystúpi na -3 až +1 stupeň Celzia, na juhozápade až na +4 stupne Celzia.

Na prvý sviatok vianočný 25. decembra bude premenlivá oblačnosť a len ojedinele slabé sneženie alebo mrholenie. Denná teplota vystúpi na 0 až +5 stupňov Celzia. Na druhý sviatok vianočný 26. decembra bude polojasno, v nižších polohách na niektorých miestach hmla alebo nízka oblačnosť.

Ojedinele sa vyskytne mrholenie alebo slabé sneženie z nízkej oblačnosti. Denná teplota vystúpi na -1 až +3 stupne Celzia, pri slnečnom počasí v nížinách na +5 stupňov Celzia. Nočné teploty budú cez sviatky klesať na 0 až -5, pri snehovej pokrývke a vyjasnení miestami až na -11 stupňov Celzia.

"Predpokladáme, že na Štedrý deň by mal byť na Slovensku večer sneh všade okrem Bratislavy a blízkeho okolia Bratislavy, avšak v Malých Karpatoch v polohách nad 400 m očakávame snehovú pokrývku tiež. Tam, kde bude sneh večer 24. decembra, by sa mal udržať až do 26. decembra," dodal Beránek.
Agentúru SITA informoval hovorca SHMÚ Ivan Garčár.
 
Počasie
Snehové správy

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Získajte registračné sídlo v centre Bratislavy
<< predchádzajúci článok
V chránenej oblasti by mala stáť spaľovňa dopadov

Na Štedrý deň bude snežiť - diskusné fórum čitateľov