Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. decembra 2022

Na súde opäť pokračuje vypočúvanie svedkov v prípade pádu mosta pri Iliašovciach, znalci medzi nimi ešte nebudúVypočúvaním ďalších svedkov v utorok pokračuje pojednávanie na Okresnom súde v Spišskej Novej Vsi v súvislosti s pádom rozostavaného mosta pri obci Iliašovce spred desiatich rokov. Vypovedať majú piati ...Zdieľať
img_6351copy 676x507 6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Vypočúvaním ďalších svedkov v utorok pokračuje pojednávanie na Okresnom súde v Spišskej Novej Vsi v súvislosti s pádom rozostavaného mosta pri obci Iliašovce spred desiatich rokov. Vypovedať majú piati svedkovia, v stredu budú nasledovať ďalší.


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová, znalci medzi nimi ešte nebudú. Na doteraz poslednom pojednávaní v dňoch 13. a 14. septembra boli podľa jej slov vypočutí štyria svedkovia, šiesti sa na výsluch nedostavili.Statička zahraničnej obchodnej spoločnosti so sídlom v Nemecku Sabine H. čelí obžalobe z prečinu všeobecného ohrozenia. Podľa obžaloby mala chybne naprojektovať statiku podpornej mostnej konštrukcie mostného objektu na stavbe diaľnice D1 Jánovce – Jablonov. Nemka je presvedčená o svojej nevine.


Tragédia sa stala v piatok 2. novembra 2012 približne o 14:30. Pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe prvého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov vtedy zlyhala podperná konštrukcia. Následkom toho sa zrútila betónová časť v dĺžke približne 25 metrov a šírke 15,25 metra. Vyšetrovanie pádu mosta ukončila prokuratúra v septembri 2020. Pojednávanie s nemeckou statičkou sa prvýkrát uskutočnilo 28. januára tohto roka bez jej fyzickej účasti prostredníctvom telemostu. Obe strany vtedy uviedli, že nechcú uzavrieť dohodu o vine a treste. Poškodení si zároveň uplatnili náhradu škody.
Zdroj: Webnoviny.sk - Na súde opäť pokračuje vypočúvanie svedkov v prípade pádu mosta pri Iliašovciach, znalci medzi nimi ešte nebudú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Progresívne Slovensko podalo návrh na sprísnenie používania pyrotechniky, mal by znížiť dopady na stres a zranenia zvierat
<< predchádzajúci článok
MetLife si po dvoch pandemických rokoch opäť zašportoval s deťmi zo Špeciálnych olympiád Slovensko