21. februára 2007

Na turnaji v Dubaji Hantuchová po dráme do štvrťfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si vybojovala postup do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Dubai Duty Free Women´s Open (Tier II, dotácia 1,5 milióna USD, tvrdý povrch vonku) v Dubaji v ...

DUBAJ 21. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si vybojovala postup do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Dubai Duty Free Women´s Open (Tier II, dotácia 1,5 milióna USD, tvrdý povrch vonku) v Dubaji v Spojených arabskch emirátoch. Ôsma nasadená hráčka turnaja zdolala v stredajšom dramatickom stretnutí 2. kola Rusku Mariu Kirilenkovú v trojsetovej dráme za 139 minút 2:6, 6:4, 7:6 (4). Štvrťfinálovou súperkou slovenskej jednotky bude víťazka súboja Amélie Mauresmová (2-Fr.) - Vera Duševinová (Rus.).

Hantuchová takmer nedotiahla do úspešného konca zápas, v ktorom v rozhodujúcom treťom sete viedla už 5:3 a za stavu 5:4 bola pri svojom podaní dve loptičky od víťazstva. Napokon však v záverečnom tajbrejku húževnatú súperku zdolala 7:4. Nad Kirilenkovou vyhrala 23-ročná Slovenka v histórii vzájomných súbojov už po tretí raz a proti 20-ročnej Moskovčanke si stále drží čistý štít. "Bolo to veľmi ťažké, lebo Maria predviedla výborný výkon. Za nepriaznivého stavu som sa nedívala na skóre, ale koncentrovala sa len na svoju hru a bola som odhodlaná bojovať do konca. Toto ťažko vybojované víťazstvo mi dodá potrebné sebavedomie do štvrťfinále," uviedla v úvodnom pozápasovom interview ešte priamo na dvorci Hantuchová.

Slovenke nevyšiel vstup do zápasu, keď nechytila úderový rytmus a aj napriek siedmim odvráteným brejkbalom napokon prehrala svoje úvodné podanie. Prvý bod získala Hantuchová až za stavu 0:3, veľa kazila (nevynútené chyby 14:5) a prvý set stratila pomerne hladko 2:6. V druhom dejstve slovenská tenistka vyrovnala hru a v siedmom geme o tri roky mladšiu Rusku po prvý raz brejkla. Vzápätí potvrdila brejk svojím podaním na 5:3 a set zakončila neskôr efektne pri svojom podaní víťazným úderom z forhendu po čiare. V treťom sete si obe hráčky od stavu 2:1 navzájom brali podania, ale herne presvedčivejšia Slovenka si napokon podržala servis na 5:3. Ani to jej však nestačilo, ďalšie tri gemy bojovná Ruska vyhrala a otočila na 6:5. Hantuchová vzápätí zvládla psychicky náročný servis, keď bola dve loptičky od vyradenia a v záverečnom tajbrejku aj s prispením niekoľkých zbytočných súperkiných chýb triumfovala 7:4. Zápas ukončila prvým premeneným mečbalom forhendom do protipohybu súperky.