Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. júla 2012

Na Uprisingu vystúpia aj Indy & Wich, La4 a NironicNa piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, sa premiérovo predstaví česká hip-hopová skupina Indy & Wich. ...Zdieľať
indy a wich BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, sa premiérovo predstaví česká hip-hopová skupina Indy & Wich.


Spolu s ňou vystúpia aj rapperi La4 a Nironic. Na svojej oficiálnej webstránke o tom informovali organizátori podujatia.

Skupina Indy & Wich vznikla v roku 1998 a spolu s PSH patrí medzi najúspešnejšie hip-hopové formácie v Českej republike. Na svojom konte majú dva albumy - My 3 (2002) a Hádej Kdo... (2006).

DJ Wich okrem toho nahral aj dva producentské albumy Time Is Now (2006) a Golden Touch (2008), ďalej dve štúdiovky so spomínaným Nironicom - The Chronicles of Nomad (2007) a Nomad 2 (The Long Way Home) (2011) a tiež album Human Writes (2009) s Hi-Defom. Indy je zas členom projektu KMBL, s ktorým vydal v roku 2010 eponymnú štúdiovku.Na Uprising Reggae festivale sa tento rok predstavia aj jamajská legenda Lee "Scratch" Perry, britská kapela Asian Dub Foundation, jamajský spevák Anthony B, britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly, britské zoskupenie Zion Train, jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, Deadly Hunta z Veľkej Británie, jamajská skupina Raging Fyah so speváčkou Etanou, škótska formácia Mungo's Hifi Soundystem s rapperkou Soom T, americká hip-hopová skupina Delinquent Habits, slovenská ska kapela Polemic, jamajský spevák Ras Zacharri, nemecká skupina Irie Révoltés, dvojica DJ Vadim a Yarah Bravo, ruský spevák Steppa Style či slovenské zoskupenie Polemic. Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 30 eur.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obrazom: Atmosféra druhého dňa na Pohode
<< predchádzajúci článok
ŠKODA je v Číne úspešná už päť rokov