17. mája 2007

Na úvod bronz pre Valu so Slučikom na ME vo vodnom zjazde

V úvodnej disciplíne 6. majstrovstiev Európy vo vodnom zjazde v Bihači v Bosne a Hercegovine - v klasickom zjazde, získalo Slovensko zásluhou dvojice Vladimír Vala - Jaroslav Slučik bronzovú medailu. V ...

BIHAČ 17. mája (WEBNOVINY) - V úvodnej disciplíne 6. majstrovstiev Európy vo vodnom zjazde v Bihači v Bosne a Hercegovine - v klasickom zjazde, získalo Slovensko zásluhou dvojice Vladimír Vala - Jaroslav Slučik bronzovú medailu. V mimoriadne vyrovnaných pretekoch desaťnásobných svetových šampiónov od striebra, ktoré vybojovali Nemci Tobias Trzoska a Martinom Ulrichom, delilo iba 0,51 s. Titul si v tejto kategórii vybojovali favorizovaní Francúzi Stephane Santamaria a Cyril Leblond, ktorí na šampionáte pred dvoma rokmi na domácej vode v Chalaux skončili tretí za dvoma slovenskými loďami - Ján Šutek - Štefan Grega a Vala - Slučik. Obhajcovia zlata Šutek s Gregom sa museli uspokojiť s piatou pozíciou. "Hoci sme skončili až na treťom mieste, bola to jedna z najťažšie vydretých medailí. Konkurencia sa v C2 veľmi vyrovnala," uviedol po pretekoch Vladimír Vala.

Ďalší slovenskí reprezentanti za medailovými priečkami zaostali. Medzi kajakármi si zlato vybojoval minuloročný strieborný medailista z majstrovstiev sveta Nemec Max Hoff, jediný Slovák v 47-člennom štartovom poli Jakub Štofila obsadil 40. miesto. Medzi kanoistami bol najrýchlejší vicemajster Európy spred dvoch rokov a minuloročný majster sveta zo šampionátu v Karlových Varoch Chorvát Emil Milihram, Slovák Lukáš Poláček figuroval v 21-člennej výsledkovej listine na 16. mieste. Pozíciu najlepšej kajakárky potvrdila úradujúca svetová šampiónka Češka Michala Mrůzková, úspech českej reprezentácie v tejto kategórii zvýraznila ziskom striebra Lenka Langerová. V konkurencii 21 pretekárok skončila Eva Jamrichová osemnásta, Lucii Slučikovej patrila pozícia hneď za ňou. V piatok šampionát pokračuje súťažou družstiev.

Súhrn výsledkov - klasický zjazd:

K1 muži: 1. Max Hoff (Nem.) 11:15,33 min, 2. Maximilian Benassi (Tal.) 11:30,57, 3. Kamil Mrůzek (ČR) 11:39,69,... 40. Jakub Štofila (SR) 13:23,10.C1: 1. Emil Milihram (Chorv.) 13:12,18, 2. Normen Weber (Nem.) 13:14,46, 3. Vladi Panato (Tal.) 13:19,79,... 16. Lukáš Poláček (SR) 14:28,22.K1 ženy: 1. Michala Mrůzková 12:31,09, 2. Lenka Langerová (obe ČR) 12:47,23, 3. Sabine Eichenbergerová (Švajč.) 12:50,75,... 18. Eva Jamrichová 14:10,81, 19. Lucia Slučiková (obe SR) 14:11,79.C2: 1. Stephane Santamaria, Cyril Leblond (Fr.) 12:48,79, 2. Tobias Trzoska, Martin Ulrich (Nem.) 12:57,24, 3. Vladimír Vala, Jaroslav Slučik 12:57,75,... 5. Ján Šutek, Štefan Grega 13:05,26, 9. Matúš Kunhart, Peter Šoška 13:28,85, 12. Marek Vršanský, Richard Vršanský (všetci SR) 13:40,43.