Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. novembra 2011

Na Vianočnom bazáre chalaňov bude aj kúsok od Karla GottaVianočný bazár chalaňov, ktorého druhý ročník pripravujú štyria známi slovenskí herci divadla Astorka, prinesie zážitky všetkým zúčastneným. "Zážitky si odnesú tí, ...Zdieľať
robert jakab BRATISLAVA 10. novembra  - Vianočný bazár chalaňov, ktorého druhý ročník pripravujú štyria známi slovenskí herci divadla Astorka, prinesie zážitky všetkým zúčastneným.


"Zážitky si odnesú tí, ktorí veci venujú, ktorí si ich kúpia a napokon aj tí, ktorých z vyzbieraných peňazí obdarujeme," povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave Marián Miezga. Okrem neho sú tvárami benefičného projektu Lukáš Latinák, Juraj Kemka a Róbert Jakab.

"Podieľa sa na tom oveľa viac ľudí vrátane Dana Dangla, Dušana Lančariča a ďalších. Túto akciu vymyslela už v roku 2003 trojica Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko, čo sú ľudia pôsobiaci v kultúre. Práve preto si zaumienili, že vyzbierané peniaze budú použité na emotívne zážitky. Charity totiž fungujú tak, že peniaze používajú napríklad na opravy budov a zakúpenie istých pomôcok, no my ako herci, ktorí pracujeme s emóciami, by sme chceli poskytnúť ľuďom práve emóciu. Kultúra býva v našej spoločnosti na poslednom mieste, čo je pre mňa nepochopiteľné. Napríklad ja mám v rámci Vianočného bazára chalaňov na starosti projekt, v rámci ktorého chceme vyzbierané peniaze použiť pre nevidiacich, ktorí pôjdu z východného Slovenska smerom na západ, pričom budú mať na diktafónoch nahraté ako keby to, čo my vidiaci môžeme vidieť. Bude to vlastne turistický sprievodca pre nevidiacich. Podľa mňa je to krásna myšlienka," povedal v rozhovore pre agentúru SITA herec Róbert Jakab, ktorý je známy z muzikálu Príbeh ulice, televíznej relácie Partička alebo seriálov Mesto tieňov a Panelák.Roba Jakaba nikto nechcel

Okrem nevidiacich dostanú peniaze hluchoslepí ľudia, pre ktorých bude pripravená hipoterapia. Telesne postihnutí študenti zo školy na Mokrohájskej ulici v Bratislave sa dočkajú výletu na predstavenie svetoznámeho Cirque du soleil. Lukáš Latinák má zase pod palcom projekt, v rámci ktorého pomôžu rodine zo Svidníka.

Dvanásťročnému Peťkovi a 9-ročnej Deniske toto leto zomrela mama, ktorá prehrala dlhoročný boj s rakovinou. Zásluhou Vianočného bazára chalaňov budú môcť ísť tieto deti do školy v prírode, na lyžiarsky výcvik so svojimi spolužiakmi a tiež ich zoberú do Vysokých Tatier.

Charitatívna akcia Vianočný bazár chalaňov sa uskutoční 9. až 12. decembra v Bratislave. Počas úvodného dňa, 9. decembra, budú v A4-nultom priestore na Námestí SNP od 10:00 do 21:00 prijímať a triediť darované veci, ktoré budú 10. a 11. decembra v tom istom čase a na tom istom mieste predávať. Minulý rok im ľudia okrem iného darovali bicykel, šijací stroj, harmoniku, lyže, starožitnosti, rôzne poukazy či vianočné gule.

"Mali sme v ponuke aj Roba Jakaba, ale nepodarilo sa nám ho predať, aj keď sme šli dosť pod cenu," povedal so smiechom Juraj Kemka. Tento rok bude v ponuke napríklad bližšie nešpecifikovaný predmet od legendárneho českého speváka Karla Gotta. Podujatie vyvrcholí Veľkým benefičným koncertom v pondelok 12. decembra.


Hviezdy vystúpia zadarmo

Známi speváci, hudobné skupiny, herci a iné osobnosti spoločenského a kultúrneho života vystúpia, zahrajú a zaspievajú naživo bez nároku na honorár. Účasť už prisľúbili Hex, Polemic, Para, Zóna A, Vidiek, Opak, Vojta Dyk s Jakubom Prachařom, Laco Lučenič, Petra Polnišová, Richard Stanke, Oskar Rózsa, Marián a Martin Geišbergovci a ďalší. Galakoncert sa bude konať v reštaurácii Flag Ship na Námestí SNP. Lístky naň by sa mali začať predávať v piatok 11. novembra v sieti Ticketportal.

Výťažok z bazára a zo vstupného na koncert poputuje na spomenuté štyri konkrétne projekty, ktoré majú na starosti štyria herci.

Nepredané veci neskôr rozdelia detským domovom, Armáde spásy alebo Červenému krížu.

Ľudia môžu na akcii participovať aj tým, že od 8. do 12. decembra zašlú sms alebo pošlú peniaze na účet. Detaily čoskoro zverejnia na oficiálnej stránke podujatia vianocnybazarchalanov.sk.

Vlani sa na Vianočnom bazáre chalaňov podarilo vyzbierať dovedna 14 308 eur, ktoré rovnakým dielom dostali štyri projekty.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vianočný bazár chalaňov: Vydražia aj Djokovičovu raketu (30. 11. 2012)
 Lístky na Vianočný Žúr Chalaňov sú už v predaji (20. 11. 2012)
 Lukáš Latinák: Rozkopal Horský park (11. 4. 2012)nasledujúci článok >>
Video: Prvý let elektrickej multikoptéry
<< predchádzajúci článok
Čo spája technológie a marketing? No predsa internet!