Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2022

Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video)Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) si vo štvrtok 8.decembra prevzal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského významné ...Zdieľať
snimka obrazovky 2022 12 09 092205 676x451 9.12.2022 (Webnoviny.sk) - Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) si vo štvrtok 8.decembra prevzal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského významné ocenenie Rád Jaroslava Múdreho druhého stupňa.

Náročné rozhodnutia


Ukrajinský prezident týmto vzdal hold predstaviteľom iných štátov za služby, ktoré poskytovali Ukrajine a na znak toho, že si tieto krajiny váži. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.


Som nesmierne poctený a úprimne si vážim ocenenie prezidenta Ukrajiny Zelenského, ktoré mi odovzdal v Kyjeve. Rád Jaroslava Múdreho mi bude navždy pripomínať všetky náročné rozhodnutia, ktoré sú doma politicky zneužívané, no na Ukrajine zachraňujú životy,” povedal šéf rezortu obrany.

Úprimné odhodlanie


Ocenenie mu bude podľa vlastných slov pripomínať všetkých vojakov a civilov, ktorí stoja za bezpečnou prepravou životne dôležitého materiálu.


Budem v ňom vždy vidieť vďaku Ukrajincov, s ktorými som sa mohol osobne stretnúť a vyjadriť našu solidaritu. A bude mi hovoriť, že úprimné odhodlanie, viera a spoločný záujem s dobrým úmyslom sú silnejšie než akékoľvek koncentrované zlo,” dodal Naď.

Minister obrany absolvoval cestu na Ukrajinu spolu s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislavom Káčerom a ministrom hospodárstva Karlom Hirmanom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, armáde nabalili muníciu pre húfnice aj raketomety HIMARS
<< predchádzajúci článok
Obhajcovia sa nevedia dostať k Haščákovmu spisu z kauzy Gorila. Vyšetrovateľka ich poslala domov, tvrdí jeho advokát