27. januára 2007

Nagy a Demitra úspešní v nájazdoch, Hossa a Šatan s gólom

Po prestávke vyplnenej Zápasom hviezd pokračovala zámorská NHL v piatok jedenástimi zápasmi, v ktorých sa na ľade predstavilo desať slovenských hokejistov. Strelecky sa vo vzájomnom súboji v ...

NEW YORK 27. januára (WEBNOVINY) - Po prestávke vyplnenej Zápasom hviezd pokračovala zámorská NHL v piatok jedenástimi zápasmi, v ktorých sa na ľade predstavilo desať slovenských hokejistov. Strelecky sa vo vzájomnom súboji v Atlante presadili domáci Marián Hossa a útočník Islanders Miroslav Šatan. Hossa navyše prihral aj na víťazný gól z hokejky Kovaľčuka. Po asistencii zaznamenalo aj duo Minnesoty Marián Gáborík, Pavol Demitra. Wild zdolali po samostatných nájazdoch Calgary, keď rozhodujúci nájazd premenil Demitra. Slováci boli hlavnými postavami aj v Denveri, kde vyhrali hostia z Phoenixu vďaka úspešnému nájazdu Ladislava Nagya. Košičan prekonal v bránke dobrého kamaráta Petra Budaja, ktorého aj napriek štyrom inkasovaným gólom vyhlásili za druhú hviezdu duelu.

Atlanta viedla v 6. min duelu s Islanders už 3:0 a z bránky hostí sa rýchlo porúčal Rick DiPietro. Tím z New Yorku však v ďalšom priebehu pritvrdil a nakoniec dotiahol zápas aspoň do predĺženia. Druhý gól "ostrovanov" strelil v oslabení Miroslav Šatan, keď po prihrávke Martínka korčuľoval sám na Lehtonena. Na agresivitu hosťujúcich hráčov takmer doplatil najproduktívnejší hráč Thrashers Marián Hossa, ktorého v druhej tretine narazil na mantinel Freddy Mayer. "Do mantinelu som narazil obomi nohami a hneď som pocítil bolesť v holennej kosti. Bál som sa, aby sa mi neobnovilo staré zranenie kolena," uviedol po zápase rodák zo Starej Ľubovne. Starší z bratov Hossovcov vynechal väčšiu časť druhej tretiny a na ľad sa vrátil za potlesku celej haly až v tretej tretine. Súperovi sa pomstil najlepším spôsobom, keď už po 19 sekundách strelil štvrtý gól Atlanty a v predĺžení prihral Kovaľčukovi na rozhodujúci gól súboja. Marián Hossa sa s 31 gólmi dostal opäť na čelo tabuľky najlepších kanonierov celej súťaže.
Duo Pavol Demitra - Marián Gáborík sa výraznou mierou pričinilo o víťazstvo Minnesoty nad Calgary. Obaja Slováci rozbehli v 38. min akciu, na ktorej konci otvoril skóre stretnutia Brian Rolston. Hosťom sa podarilo v tretej tretine vyrovnať a vďaka vynikajúcim gólmanom dospel duel až do samostatných nájazdov. V nich uspeli v domácom drese Demitra s Nummelinom a keďže gólmana Bäckströma neprekonal žiaden hráč Flames, dva body ostali doma. Tím Wild preukazuje mimoriadnu odolnosť v predĺženiach, ktorých hral v tejto sezóne najviac - 18. Zverenci Jacquesa Lemaira v nich neuspeli iba štyrikrát.
V drese Chicaga napriek optimistickým prognózam stále chýba Peter Bondra, ktorý laboruje so zraneným ramenom. "Jastrabi" sa bez viacerých zranených hráčov stále trápia a play off sa im už výrazne vzďaľuje. Dva body si tentoraz z "veterného mesta" odviezli hokejisti Nashvillu. "Predátori" vyhrali tretí zápas v rade a deväť z posledných desiatich súbojov, vďaka čomu suverénne kraľujú celej NHL.
Slovenský brankár Peter Budaj sa po dvanástykrát v rade postavil do bránky Colorada, no ani jeho výborný výkon nestačil na plný bodový zisk v súboji s Phoenixom. Budaj zlikvidoval 25 z 29 striel a po zápase ho vyhlásili za 2. hviezdu zápasu. Za jeho chrbát prešli štyri puky, rovnako štyri góly inkasoval aj jeho náprotivok Curtis Joseph. V samostatných nájazdoch uspel ako jediný iba Ladislav Nagy, ktorý prekonal Budaja v druhej sérii. "Dobre ho poznám a vedel som, že urobí pohyb. Počkal som si a vystrelil som do opačnej strany ako to čakal. Sme dobrí priatelia a už som proti nemu absolvoval množstvo nájazdov," uviedol po zápase šťastný Nagy.
Pittsburgh uspel prekvapujúco na ľade Dallasu. Dvomi gólmi k víťazstvu prispel veterán Mark Recchi, ktorý ako 38. hráč histórie pokoril 500-gólovú hranicu. Nečakala sa ani výhra Los Angeles vo Vancouvri. "Kráľov" podržal gólman Sean Burke, na ktorého si vedenie LA spomenulo vďaka brankárskej kríze. Takmer 40-ročný veterán odchytal v NHL sedemnásť sezón, no pred začiatkom sezóny jeho služby nikto nepotreboval.
Výborné výkony podávajú v poslednom čase aj hokejisti St. Louis, ktorí zdolali doma aj silný Detroit. "Bluesmani" vďaka štyrom víťazstvám v rade a siedmim z posledných ôsmich duelov oživili nádeje na účasť v play off.

Výsledky - sumáre:
Carolina - Washington 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Góly: 4. Brind´Amour (Ray Whitney, Justin Williams), 10. Justin Williams (Hutchinson, Ray Whitney), 26. Justin Williams (Ray Whitney, E. Staal), 36, Stillman (E. Cole, Brind´Amour), 37. Ray Whitney (Walker), 42. E. Staal (Walker, Ladd) - 15. C. Clark (Zubrus, Schultz), 21. Ovečkin (Siomin, Zubrus). Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše: Walker na 5 min - Clark na 5 min, Sutherby na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:26. Brankári: Ward - Johnson. Diváci: 18 044

Atlanta - New York Islanders 5:4 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 4. Hnidy (N. Kapanen, Sim), 5. Kovalčuk (Rucchin), 6. Sim (Mellanby, McCarthy), 41. MARIÁN HOSSA (Viačeslav Kozlov, N. Kapanen), 63. Kovalčuk (MARIÁN HOSSA, Exelby) - 8. Hunter (Sillinger, Hilbert), 23. ŠATAN (Martínek, Viktor Kozlov), 34. J. Blake (Jašin, Simon), 47. Campoli (Meyer IV, J. Blake). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 33:33. Brankári: Lehtonen - DiPietro (6. Dunham). Diváci: 18 089

Tampa Bay - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 20. Gionta (Gomez, Eliáš), 60. Pandolfo (Brylin, Madden). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:25. Brankári: Brodeur - Holmqvist. Diváci: 21 404

Columbus - Buffalo 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly: 13. Nash (Fiodorov, Výborný), 46. Klesla (Malhotra, Chimera), 50. Fritsche (Chimera, Malhotra) - 16. Drury (Briere, Paetsch), 22. Drury (Briere, Kotalík). Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: Paetsch - Peters na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:38. Brankári: Norrena - Miller. Diváci: 18 136

St. Louis - Detroit 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 29. R. Johnson (Mayers, Drake), 62. Guerin (Weight, Jackman) - 30. Franzen (Cleary). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:29. Brankári: Legace - Osgood. Diváci: 16 427

Minnesota - Calgary 2:1 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Rolston (GÁBORÍK, DEMITRA), rozhodujúci samostatný nájazd premenil DEMITRA - 44. Giordano (Huselius, Ference). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Boogaard - Godard na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:24. Brankári: Bäckström - Kiprusoff. Diváci: 15 568

Chicago - Nashville 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 36. Seabrook (Havlát, T. Ruutu) - 26. Klein (Sullivan, Arnott), 58. Fiddler (Radulov), 60. Nichol (Legwand, Erat). Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Hamhuis (Nashville) na 5 min+DKZ, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:31. Brankári: Chabibulin - Vokoun. Diváci: 11 162

Dallas - Pittsburgh 3:4 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Zubov (Boucher, Hagman), 35. J. Jokinen (Miettinen, Boucher), 50. Štefan (Barnes) - 29. J. Staal (Ryan Whitney, Ouellet), 33. Recchi (Crosby, Malone), 52. Recchi (Ryan Whitney, Crosby), rozhodujúci nájazd premenil Christensen. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:27. Brankári: Turco - Fleury. Diváci: 18 594

Edmonton - San Jose 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Góly: 14. Pisani (Horcoff, Smyth) - 19. J. Thornton (Clowe, Gorges), 24. Marleau (Clowe, Vlasic), 35. Grier (Marleau), 37. Rissmiller (Gorges, Grier), 60. Marleau (J. Thornton, Clowe). Vylúčení: 9:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:38. Brankári: Roloson - Toskala. Diváci: 16 839

Colorado - Phoenix 4:5 po samostatných nájazdoch (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Leopold (Wolski, B. Clark), 23. Laaksonen (Laperriere), 25. McLean (Laaksonen, Laperriere), 39. Sakic (Brunette B. Clark) - 20. Reinprecht (Nolan, Saprykin), 31. Nolan (Fischer, Boynton), 49. Perreault, 50. Perreault (Z. Michálek, Doan), rozhodujúci nájazd premenil NAGY.Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0. Strely na bránku: 27:29. Brankári: BUDAJ - Joseph. Diváci: 18 007

Vancouver - Los Angeles 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 15. Salo (Krajíček, Pyatt), 26. Linden (Bieksa, Morrison) - 2. O´Sullivan (Kopitar), 13. Frolov (Cammalleri, D. Armstrong), 62. Frolov (Dallman, Kopitar). Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:43. Brankári: Luongo - Burke. Diváci: 18 630