Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. septembra 2009

Najnovšie boje v Jemene si vyžiadali desiatky obetíJednostranné prímerie, ktoré v piatok vyhlásila jemenská vláda v boji proti šiitským povstalcom na severe krajiny, platilo iba niekoľko hodín. Pri tvrdých bojoch medzi vládnymi vojskami a povstalcami ...Zdieľať
SANÁ 5. septembra (WEBNOVINY) - Jednostranné prímerie, ktoré v piatok vyhlásila jemenská vláda v boji proti šiitským povstalcom na severe krajiny, platilo iba niekoľko hodín. Pri tvrdých bojoch medzi vládnymi vojskami a povstalcami zahynuli v piatok večer a v noci z piatka na sobotu desiatky ľudí na oboch stranách. V sobotu o tom s odvolaním sa na zdroje z jemenskej armády informovala agentúra AFP.


Napriek tomu, že vláda v piatok ohlásila jednostranné prímerie a pozastavenie protipovstaleckej Operácie vyprahnutá zem, "povstalci napadli vojenské stanovištia a vojaci museli odpovedať", tvrdí predstaviteľ jemenských ozbrojených síl, ktorý si neprial byť menovaný. Presný počet obetí najnovších bojov nie je známy, viaceré zdroje sa však zhodujú v tom, že na oboch stranách ich bolo niekoľko desiatok.

Prímerie, ktoré v piatok vyhlásila jemenská vláda, malo umožniť dostať do oblasti bojov na severe Jemenu potravinové a zdravotnícke zásoby. Červený kríž vo štvrtok hlásil 25 tisíc utečencov z mesta Sa'dah v oblasti 'Amran pri saudských hraniciach, kde sa od minulého mesiaca odohráva vládna ofenzíva a prebieha väčšina bojov. Podľa zdrojov z OSN je počet utečencov celkovo až 36 tisíc.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Československí Židia sa opäť stretli so svojím záchrancom
<< predchádzajúci článok
Silná búrka nespôsobila v Košickom kraji vážnejšie škody