Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. novembra 2023

Najviac nominácií Grammy má speváčka SZA, Taylor Swift láme rekordyIba o čosi menšie nádeje budú mať so siedmimi nomináciami Phoebe Bridgers, Serban Ghenea a Victoria Monét.Zdieľať
Najviac nominácií Grammy má speváčka SZA, Taylor Swift láme rekordy

Speváčka vystupujúca pod menom SZA môže očakávať slávnostné udeľovanie cien Grammy s veľkými nádejami na prestížne ocenenie. Ako vyplýva z v piatok zverejnených nominácií na "gramofóniky", táto R&B speváčka a skladateľka z Missouri je medzi kandidátmi na ocenenie až v deviatich kategóriách. 


Iba o čosi menšie nádeje budú mať so siedmimi nomináciami Phoebe Bridgers, Serban Ghenea a Victoria Monét. Po šesť nominácií získali Jack Antonoff, Jon Batiste, boygenius, Brandy Clark, Miley Cyrus, Billie Eilish, Olivia Rodrigo a Taylor Swift.

Taylor Swift prekonala rekord Grammy svojou najnovšou nomináciou na pieseň roka. Vďaka užšiemu výberu jej hitu Anti-Hero je Swift prvou skladateľkou s celkovo siedmimi nomináciami v tejto kategórii, predbehla tak Paula McCartneyho i Lionela Richieho, ktorí majú po šesť nominácií.

Taylor Swift je tiež nominovaná v kategórii album roka za album Midnights. Je to už jej šiesta nominácia v tejto kategórii, čím dobehla Barbru Streisandovú v najvyššom počte nominácií pre ženskú umelkyňu. Ak vyhrá, stane sa prvou interpretkou, ktorá vyhrala album roka štyrikrát.

O nominácie na Grammy 2024 sa mohla uchádzať hudba vydaná v období od 1. októbra 2022 do 15. septembra 2023.

V hlavných kategóriách vzídu laureáti Grammy z týchto nominovaných:

- album roka: "World Music Radio" Jon Batiste, " the record" boygenius, "Endless Summer Vacation" Miley Cyrus, "Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd" Lana Del Rey, "The Age of Pleasure" Janelle Monáe, "GUTS" Olivia Rodrigo, "Midnights" Taylor Swift a "SOS" SZA


- nahrávka roka: "Worship" Jon Batiste, "Not Strong Enough" boygenius, "Flowers" Miley Cyrus, "What Was I Made For?" (z filmu Barbie) Billie Eilish, "On My Mama" Victoria Monét, "vampire" Olivia Rodrigo, "Anti-Hero" Taylor Swift a "Kill Bill" SZA


- pieseň roka: "A&W" Jack Antonoff, Lana Del Rey & Sam Dew; "Anti-Hero" Jack Antonoff & Taylor Swift; "Butterfly" Jon Batiste & Dan Wilson; "Dance The Night" (z albumu k filmu Barbie) Caroline Ailin, Dua Lipa, Mark Ronson & Andrew Wyatt; "Flowers" Miley Cyrus, Gregory Aldae Hein & Michael Pollack; "Kill Bill" Rob Bisel, Carter Lang & Solána Rowe; "Vampire" Daniel Nigro & Olivia Rodrigo; "What Was I Made For? (z filmu Barbie)" Billie Eilish O'Connell & Finneas O'Connell.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach sa opäť uskutoční Festival sakrálneho umenia, návštevníci si budú môcť vychutnať aj dobročinnú šošovicovú polievku (video)
<< predchádzajúci článok
ŠOP: Celoplošné kvóty na odstrel vlka neprinesú želaný efekt