Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. mája 2022

Najvyšší súd SR nie je nástroj politického boja, Šikuta odmieta Ficove špekulácie a vyzval ho na zdržanlivosťPredseda Najvyššieho súdu SR (NS SR) Ján Šikuta odmieta, že by bol NS SR používaný ako nástroj ...Zdieľať
img_6193 676x464 28.5.2022 (Webnoviny.sk) - Predseda Najvyššieho súdu SR (NS SR) Ján Šikuta odmieta, že by bol NS SR používaný ako nástroj politického boja a spochybňovanie nezávislosti súdu považuje v demokratickej spoločnosti za neakceptovateľné.


Šikuta tak reaguje na vyjadrenia predsedu Smeru – sociálna demokracia Roberta Fica. Ten označil senát 5T, ktorý odsúdil bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, za senát porušujúci ľudské práva. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Vilím z tlačového oddelenia NS SR.

„Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta považuje neustále sa opakujúce politické ataky na sudcov Najvyššieho súdu SR za neprípustné a v tomto smere vyzýva na zdržanlivosť,“ uvádza Vilím.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd SR nie je nástroj politického boja, Šikuta odmieta Ficove špekulácie a vyzval ho na zdržanlivosť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH vyzvalo vládu, aby zriadila krízový štáb. Matovičov prorodinný balíček považuje za deravý a príliš nákladný
<< predchádzajúci článok
Dovolenka doma či v zahraničí? Toto leto dáme prednosť radšej pobytu na Slovensku ako pri mori