Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2021

Napúšťanie bazénov je záťažou pre vodovodnú sieť. Vodárne upozorňujú na chyby, ktorým by ste sa mali vyvarovať


Tagy: bazén

Napúšťanie bazénov spôsobuje záťaž pre vodovodnú sieť, upozorňuje Bratislavská ...Zdieľať
gettyimages 1248948493 676x507 19.6.2021  - Napúšťanie bazénov spôsobuje záťaž pre vodovodnú sieť, upozorňuje Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS). Ide podľa nej o nárazový odber s veľkým objemom, pričom verejná vodovodná sieť nie je primárne určená na tieto účely.


"Prosíme našich odberateľov, aby pri napúšťaní bazénov postupovali podľa našich inštrukcií," uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš.

Vodovodné prípojky nezabudnite prepláchnuť


Nakoľko sa vodovodné prípojky pre bazény využívajú len sezónne, je potrebné túto prípojku pred napúšťaním bazéna prepláchnuť, aby sa odstránili prípadné usadeniny, ktoré sa časom vytvorili a môžu spôsobiť zakalenie vody.

„Tento jav síce nemá vplyv na kvalitu vody, ale zákazníci sa na zakalenie vody niekedy sťažujú," vysvetlil hovorca BVS Peter Podstupka.

Bazény napúšťajte počas nočných hodín


Pri vysokej rýchlosti prúdenia vody v potrubí môže nastať uvoľnenie inkrustov v potrubí verejného vodovodu, a tým k zákalu vody. Zároveň pri napúšťaní bazénov hrozí pokles tlaku vody, ktorý sa môže prejaviť u iných odberateľov.

BVS preto odporúča napúšťať bazén pomaly a mimo odberovej špičky, prednostne počas nočných hodín.

„V letných mesiacoch odberová špička nastane obvykle ráno medzi 6.00 a 9.00 hodinou a potom večer medzi 19.00 a 22.00 hodinou," uzavrel hovorca.


Zdroj: Webnoviny.sk - Napúšťanie bazénov je záťažou pre vodovodnú sieť. Vodárne upozorňujú na chyby, ktorým by ste sa mali vyvarovať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: bazén
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík potreboval navnadiť svojich spolustraníkov, reagoval Štefančík na jeho slová o preferenciách Hlasu-SD
<< predchádzajúci článok
Špecializovaný súd musí vykonať v kauze Kuciak dokazovanie v rozsahu, ako mu to prikázal Najvyšší súd

Napúšťanie bazénov je záťažou pre vodovodnú sieť. Vodárne upozorňujú na chyby, ktorým by ste sa mali vyvarovať - diskusné fórum čitateľov