24hod.sk    Šport    NHL

19. novembra 2005

Naši králi kraľovali

Slovenská dvojica Ľubomír Viš-ňovský a Pavol Demitra sa výraznou mierou pričinila o víťazstvo Los Angeles Kings nad Vancouverom 5:4.

Prvá tretina patrila Višňovskému, ktorému v jej polovici stačilo 53 sekúnd na to, aby dvakrát využil presilovku. Najprv po prihrávke od Pavla Demitru spomedzi kruhov vymietol pavučinu Cloutierovej bránky, aby o necelú minútu doklepol puk do odkrytej svätyne Vancouveru po predchádzajúcej spolupráci Pavla Demitru a Alexandra Frolova. V úvode druhej časti hry využil presilovku Michael Cammalleri po prihrávke Demitru. Do konca stretnutia sa Vancouveru podarilo len znížiť na rozdiel jediného gólu presným zásahom „zlého muža“ Bertuzziho a dvoma gólmi Markusa Näslunda. „Dali sme im šancu na zvrat, čo sa nám skoro vypomstilo,“ povedal po stretnutí strelec víťazného gólu Craig Conroy a dodal: „Sme hladní po víťazstvách. Demitra a Frolov sú typmi hráčov, ktorí krúžia okolo a striehnu na príležitosť.“ Ottawa hostila Floridu a dlho sa zdalo, že doma vyjde naprázdno. Pred poslednou časťou hry totiž prehrávala po presnom zásahu hosťujúceho Jokinena 0:1. V poslednej časti hry však senátori spustili na brankára Luonga kanonádu, ktorej výsledkom boli štyri puky v jeho sieti. Spolu 13 gólov videli diváci v Buffale, kde domáci Sabres zdolali Washington 8:5. Duel s dramatickým záverom odohrali Edmonton s Detroitom, kde domáci „olejári“ vyhrali až po predĺženi 6:5. Ešte 5 minút pred koncom viedol Edmonton o 2 góly, no presnými zásahmi Shanahana a Yzermana si „červené krídla“ vynútili predĺženie.

Výsledky NHL

Boston - Toronto 1:4 (0:0, 1:1, 0:3). Góly: 40. Isbister - 32. Antropov, 49. Lindros, 51. Sundin, 55. Tucker, Buffalo - Washington 8:5 (4:1, 2:3, 2:1). Góly: 1. Campbell, 15. Kotalík, 17. Pyatt, 20. Pyatt, 24. Kalinin, 29. B. Campbell, 57. Pyatt, 59. Connolly - 5. C. Clark, 32. Cassels, 35. Sutherby, 40. Ovečkin, 57. Clymer, Carolina - New York Rangers 5:1 (1:1, 2:0, 2:0). Góly: 19. Staal, 24. K. Adams, 38. K. Adams, 52. K. Adams, 59. Justin Williams - 20. Nylander, Ottawa - Florida 4:1 (0:1, 0:0, 4:0). Góly: 43. Smolinski, 53. Alfredsson, 53. Alfredsson, 58. Vermette - 16. O. Jokinen, Tampa Bay - New York Islanders 3:2 (1:1, 1:0, 1:1). Góly: 19. Fedotenko, 32. Richards, 59. St. Louis - 6. Nilsson, 41. Jašin, Edmonton - Detroit 6:5 po predĺžení (1:1, 0:2, 4:2 - 1:0). Góly: 15. Hemský, 46. Bergeron, 47. Smyth, 49. Moreau, 53. Smyth, 61. Stoll - 17. Samuelsson, 24. Daciuk, 25. Franzen, 57. Shanahan, 58. Yzerman, Los Angeles - Vancouver 5:4 (2:0, 1:1, 2:3). Góly: 10. VIŠ˛OVSKŻ (DEMITRA), 11. VIŠ˛OVSKŻ (DEMITRA), 22. Cammalleri (DEMITRA), 44. Cowan, 44. Conroy - 37. D. Sedin, 48. Bertuzzi, 52. Näslund, 58. Näslund.