Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2009

Násilnosti v predvečer summitu v ŠtrasburguV Štrasburgu, kde sa v piatok začne summit Severoatlantickej aliancie (NATO), prišlo vo štvrtok k prvým zrážkam medzi políciou a demonštrantami. Bezpečnostné zložky použili proti aktivistom ...Zdieľať
ŠTRASBURG 2. apríl (WEBNOVINY) - V Štrasburgu, kde sa v piatok začne summit Severoatlantickej aliancie (NATO), prišlo vo štvrtok k prvým zrážkam medzi políciou a demonštrantami. Bezpečnostné zložky použili proti aktivistom slzotvorný plyn, informoval z miesta činu dopisovateľ agentúry AFP. Zamaskovaní antiglobalisti rozmlátili desiatky autobusových zastávok, podpálili niekoľko smetných košov a postavili pouličné barikády na južnom predmestí Štrasburgu. Podľa polície sa na zhromaždení zúčastnilo asi 600 ľudí, organizátori však hovoria až o dvoch tisíckach demonštrantov.


Francúzsky Štrasburg a nemecký Kehl budú dejiskom tohtoročného dvojdňového summitu Severoatlantickej aliancie (NATO), ktorý sa začína v piatok. Summit predsedov vlád a hláv členských štátov bude prvým stretnutím novej americkej administratívy Baracka Obamu s jeho európskymi partnermi. Najočakávanejšou udalosťou summitu bude pravdepodobné oznámenie mena nového šéfa NATO.

SITA_AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českí aktivisti budú proti radaru protestovať napriek zákazu
<< predchádzajúci článok
Štáty G20 sa dohodli na balíčku v hodnote bilión USD