Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. novembra 2021

Návrh poteší mzdové účtovníčky a možno aj Sulíka, hodnotí Ďurana reformu od Matoviča„Daňovo-odvodové zaťaženie sa v podstate nezmení, mierny výpadok sa má financovať zrušením daňových a odvodových výnimiek," reagoval analytik INESS Radovan Ďurana pre agentúru SITA na plány ...Zdieľať
bp_8106 676x460 15.11.2021  - „Daňovo-odvodové zaťaženie sa v podstate nezmení, mierny výpadok sa má financovať zrušením daňových a odvodových výnimiek," reagoval analytik INESS Radovan Ďurana pre agentúru SITA na plány ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) v oblasti zdaňovania práce.


Podľa neho ide o návrh, ktorý poteší mzdové účtovníčky a možno aj predsedu SaS Richarda Sulíka, keďže Matovič pri reforme používa termín odvodový bonus. „Daňovo-odvodové zaťaženie sa nijako zásadne nemení, ani sa nemôže, päťmiliardový deficit na stole to nedovolí," povedal.Slovensko podľa analytika INESS nepotrebuje daňovú revolúciu, ale revolúciu vo výdavkoch. „Negatívum návrhu vnímame aj v zrušení stropov vymeriavacich základov, zavedie sa ešte vyššia miera redistribúcie ako doteraz," dodal Ďurana.


Zdroj: Webnoviny.sk - Návrh poteší mzdové účtovníčky a možno aj Sulíka, hodnotí Ďurana reformu od Matoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Daňová reforma: Matovič navrhuje jeden poistný odvod a jednu daň, zamestnancom to má priniesť vyššie platy (video) (15. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Prišiel čas na odvolávanie celej vlády, skonštatoval poslanec Erik Tomáš
<< predchádzajúci článok
Daňová reforma: Matovič navrhuje jeden poistný odvod a jednu daň, zamestnancom to má priniesť vyššie platy (video)