25. apríla 2011

NBA: Boston medzi najlepšou osmičkou súťaže

Prvým postupujúcim z 1. kola play off zámorskej NBA sa stali v nedeľu basketbalisti Boston Celtics, ...

boston celtics Basketbalisti Boston Celtics a New York Knicks počas zápasu 1 kola play off zámorskej NBA:Foto: SITA/APNEW YORK 25. apríla (WEBNOVINY) - Prvým postupujúcim z 1. kola play off zámorskej NBA sa stali v nedeľu basketbalisti Boston Celtics, ktorí si bez straty zápasu poradili s New York Knicks.

V poslednom dueli série vyhrali na ich ihrisku 101:89. Boston sa pritom vyrovnal aj s vytúženým pokusom o obrat zo strany súpera, v ktorého drese najlepšie zahral Carmelo Anthony. Knicks dokázali stiahnuť 17-bodový polčasový deficit na rozdiel iba štyroch bodov, no napokon sa pre nich súťaž skončila.

„Tak ako tento zápas, vyzerala aj naša celá sezóna. Hráme dobre, darí sa nám, no razom je to preč a musíme sa snažiť o zvrat. Dnes sme to nakoniec zvládli,“ naznačil svoje pocity zo zápasu kouč Celtics Doc Rivers. Jedným z hlavných problémov Knicks v sérii boli ťažkosti Amar'eho Stoudemira s chrbtom. Rodák z Floridy síce na zápas nastúpil, no jeho streľbe chýbala potrebná istota.

Výsledkom bol jediný kôš v 1. polčase a napokon na jeho pomery podpriemerných 19 bodov. „Hral s veľkým srdcom, dal do toho všetko. Po celý rok bol neuveriteľný ako líder a osobnosť. Vyhliadky Knicks do budúcnosti s ním a s Carmelom sú vynikajúce,“ snažil sa nazerať na svoj tím s dávkou optimizmu Mike D'Antoni.

Miami ešte nepostupuje

Do ďalšieho kola a série s Bostonom mieria hráči Miami, svoj postup ale v nedeľu museli odložiť na neskôr, konkrétne minimálne na stredu. Po vyrovnanom priebehu nakoniec o víťazstve rozhodol ďalekonosným pokusom 8,1 sekundy pred koncom Louis Williams, ktorý upravil na 84:82. „Sixers“ nakoniec pridali ešte dva body a minimálne o ďalších 48 minút predĺžili svoju sezónu. Hrobárovi z lopaty pritom utiekli v posledných 95 sekundách, v ktorých súpera prestrieľali v pomere 10:0. „V poslednej štvrtine sme jednoducho nestrieľali presne. Naša útočná snaha trpela pri vedení o šesť bodov falošným pocitom bezstarostnosti,“ hľadal dôvody nepríjemnej straty zápasu tréner Heat Erik Spoelstra.Basketbalisti Orlanda Magic a Atlanty Hawks počas zápasu 1. kola play off zámorskej NBA.Foto: SITA/AP

Z pozície nižšie nasadeného tímu majú postup na dosah basketbalisti Atlanty, ktorí si v štvrtom dueli série poradili s Orlandom 88:85.

Rozhodujúcim hráčom záveru stretnutia bol Joe Johnson, ktorý v posledných takmer štyroch minútach strelil 10 zo svojich celkovo 20 bodov.

Výkon Orlanda pod košom nebol vôbec zlý, keď tím ťahal tradične najmä Dwight Howard s dominantným výkonom 29 bodov a 17 doskokov. No Magic sklamala opäť streľba z diaľky. Floriďania premenili na body počas stretnutia iba 2 z 23 pokusov spoza trojbodového oblúku.

Chris Paul má talent

V jedinom nedeľňajšom súboji play off Západnej konferencie videli diváci výkon večera v podaní Chrisa Paula. Jeho triple-double pomohlo New Orleans k vyrovnaniu stavu série s Los Angeles Lakers vďaka víťazstvu 93:88 vo štvrtom zápase. „Chceli sme hrať rázny a odvážny basketbal, snažiť sa dostať do príležitostí a byť v nich čo najúspešnejší. Výkon Chrisa Paula bol dnes jeden z najlepších, aké som kedy v play off videl. Strieľal, servíroval loptu spoluhráčom, bojoval o ňu pod košom... Hral dnes veľmi húževnato,“ nechal sa počuť na margo 27 bodov, 13 doskokov a 15 asistencií 25-ročného rozohrávača tréner Hornets Monty Williams.

Výsledky - nedeľa:
Štvrťfinále Východnej konferencie (hrá sa na 4 víťazstvá):

Philadelphia 76ers (7.) - Miami Heat (2.) 86:82 (28:16, 18:31, 18:19, 22:16) - stav série 1:3
Najviac bodov: Louis Williams a Turner po 17, Iguodala 16 - L. James 31, Wade 22, Bosh 12, 19 048 divákov

New York Knicks (6.) - Boston Celtics (3.) 89:101 (23:29, 15:26, 34:27, 17:19) - konečný stav série 0:4
Najviac bodov: C. Anthony 32, Stoudemire 19 (12 doskokov), A. Carter 11 - Garnett 26 (10 doskokov), Rondo 21 (12 asistencií), R. Allen a G. Davis po 14, 19 763 divákov

Atlanta Hawks (5.) - Orlando Magic (4.) 88:85 (25:17, 21:20, 20:24, 22:24) - stav série 3:1
Najviac bodov: Jamal Crawford 25, Joe Johnson 20, Hinrich a Horford (12 doskokov ) po 14 - D. Howard 29 (17 doskokov), Arenas 20, Bass 11, 19 490 divákov

Štvrťfinále Západnej konferencie (hrá sa na 4 víťazstvá):

New Orleans Hornets (7.) - Los Angeles Lakers (2.) 93:88 (22:25, 27:20, 20:22, 24:21) - stav série 2:2
Najviac bodov: Ch. Paul 27 (13 doskokov, 15 asistencií), Ariza 19, C. Landry 16 - Bryant 17, P. Gasol a Artest po 16