25. apríla 2011

Višňovský je voľný pre MS, Chicago vyrovnalo sériu

Ďalším postupujúcim do 2. kola play off kanadsko-americkej NHL je v Západnej konferencii tím Nashvillu. Jeho ...

meszaros andrej Slovenský hokejista Andrej Meszaros počas zápasu 1. kola play off zámorskej NHL. Foto: SITA/APNEW YORK 25. apríla (WEBNOVINY) - Ďalším postupujúcim do 2. kola play off kanadsko-americkej NHL je v Západnej konferencii tím Nashvillu. Jeho hokejisti zvíťazili v šiestom dueli 1. kola nad Anaheimom 4:2 a rovnakým výsledkom triumfovali aj v sérii na štyri víťazné zápasy.

"Káčerom" nepomohla asistencia Ľubomíra Višňovského, ktorý na konci 2. tretiny prihrával na vyrovnávajúci gól svojho tímu na 2:2. V tretej tretine už boli úspešní iba domáci, ktorí nakoniec desať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času pri power play hostí uzavreli skóre strelou do prázdnej bránky.

V ďalších dvoch nedeľných dueloch sa nerozhodlo o postupujúcich. Vo Východnej konferencii Philadelphia zvíťazila na ľade Buffala 5:4 po predĺžení a vyrovnala stav série na 3:3. V drese víťazov sa z bodu za asistenciu tešil slovenský hokejista Andrej Meszároš. V Západnej konferencii Chicago zvíťazilo doma nad Vancouverom 4:3 po predĺžení, hoci v riadnom hracom čase trikrát doťahovalo náskok súpera. Aj tu je stav série 3:3.