27. decembra 2018

NBA: Hráči Miami podľahli Torontu, Raptors zmazali 17-bodové manko

Na snímke hráč Toronta OG Anunoby.

Na snímke hráč Toronta OG Anunoby. Foto: TASR/AP
Washington 27. decembra (TASR) - Basketbalisti Toronta Raptors potvrdili najlepšiu bilanciu v NBA víťazstvom v noci na štvrtok na palubovke Miami Heat 106:104. Pripísali si 26. víťazstvo, na konte majú desať prehier a vedú Východnú konferenciu.

Hostia prehrávali cez polčas 44:58, v tretej štvrtine mali aj sedemnásťbodové manko. Na ich obrate sa 30 bodmi podieľal Kawhi Leonard, 22 sekúnd pred koncom poslal Raptors do vedenia Danny Green. "Len som videl, že sa mi otvoril priestor. Prihrali mi loptu a mne sa podarilo skórovať," povedal Green, ktorý nazbieral osemnásť bodov. "Proti defenzíve Miami sme odviedli dobrú prácu a v našej obrane sme im nenechali veľa miesta. To bol bod zlomu v tomto stretnutí," citovala trénera Toronta Nicka Nursea agentúra AFP.

NBA - výsledky:

Detroit - Washington 106:95, Orlando - Phoenix 120:122 pp, Atlanta - Indiana 121:129, Brooklyn - Charlotte 134:132 2pp, Miami - Toronto 104:106, Chicago - Minnesota 94:119, Memphis - Cleveland 95:87, Dallas - New Orleans 122:119, San Antonio - Denver 111:103, Los Angeles Clippers - Sacramento 127:118