25. marca 2016

NBA: Oklahoma zdolala Utah, Westbrook sériu s triple-double nenatiahol

Basketbalisti Indiandy zdolali v zápase zámorskej NBA v noci na piatok doma New Orleans 92:84. Hoci vyhrali druhý zápas v rade, v jeho tretej štvrtine prišli o Paula Georgea, ktorý ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
New York 25. marca (TASR) - Basketbalisti Indiandy zdolali v zápase zámorskej NBA v noci na piatok doma New Orleans 92:84. Hoci vyhrali druhý zápas v rade, v jeho tretej štvrtine prišli o Paula Georgea, ktorý sa pre problémy s pravou nohou už na palubovku nevrátil. Pacers potiahol najmä 24-bodový Myles Turner, ktorý v deň svojich dvadsiatich narodenín navyše zaznamenal kariérne maximum 16 doskokov. C.J. Miles pridal ďalších 19 bodov.

Už istý účastník play off Oklahoma City nedal šancu Utahu a doma triumfoval 113:91. Na šiestom víťazstve Thunder v rade mal leví podiel Kevin Durant, ktorý zaznamenal dvadsať bodov, deväť asistencií a osem doskokov. V stretnuti sa skončila trojzápasová séria Russela Westbrooka s triple-double. Po troch štvrtinách mal na konte 15 bodov, deväť asistencií a sedem doskokov, no v záverečnom dejstve oddychoval, keďže Thunder mali zápas plne pod kontrolou.