28. februára 2011

NBA: Posily z Denveru potiahli Knicks k výhre v Miami

Basketbalisti New Yorku predviedli, že po veľkej zmene v kádri sa s nimi musí v tejto sezóne zámorskej NBA počítať. V nedeľu zvíťazili v Miami 91:86. Ústredná postava veľkej výmeny s ...

nba Foto: SITA/APNEW YORK 28. februára (WEBNOVINY) - Basketbalisti New Yorku predviedli, že po veľkej zmene v kádri sa s nimi musí v tejto sezóne zámorskej NBA počítať. V nedeľu zvíťazili v Miami 91:86. Ústredná postava veľkej výmeny s Denverom Carmelo Anthony zaznamenal 29 bodov a kľúčovú trojku minútu pred koncom pridal skúsený rozohrávač Chauncey Billups, ktorý prišiel tiež z tímu Nuggets. Strelecky sa trápil domáci Dwyne Wade. Premenil iba päť z pätnástich striel z hry. Heat stratili až 20 lôpt a prehrali druhý z ostatných troch zápasov "V súčasnosti sa nám nedarí, ale my to rýchlo zlomíme. Vo vyrovnaných zápasoch proti kvalitným tímom začneme opäť víťaziť," povedal po stretnutí tréner Miami Erik Spoelstra.

Líder Los Angeles Lakers Kobe Bryant sa tešil z výhry 90:87 v Oklahoma City a zároveň prepisoval historické tabuľky najlepších strelcov ligy. Predstihol Elvina Hayesa, posunul sa na siedmu priečku a od šiesteho Mosesa Malona ho delí iba 89 bodov. Domáci mali v závere veľkú šancu posunúť duel do predĺženia, ale Kevin Durant a následne ani James Harden nepremenili trojkový pokus. "Chceli sme, aby strieľal Kevin, no dostal sa do náročnej pozície. Potom sa lopta odrazila k Jamesovi a ten mal naozaj dobrú príležitosť,“ komentoval záverečnú akciu tréner Thunder Scott Brooks.

Minnesota zdolala Golden State 126:123 najmä zásluhou vynikajúceho výkonu Kevina Lova. Účastník nedávneho Zápasu hviezd nastrieľal 37 bodov, ku ktorým pridal 23 doskokov a predĺžil sériu zápasov s double-double už na 46 v rade. "Museli sme vyhrať. V posledných piatich - šiestich stretnutiach sme nehrali dobre. Preto máme z výsledku obrovskú radosť," tešil sa Love. "Nezvládli sme tretiu štvrtinu. V ofenzíve nám nič nevychádzalo, v obrane sme nevedeli zastaviť súpera. Vrátili sme sa do zápasu, ale na triumf to nestačilo," hľadal príčiny prehry hosťujúci David Lee.

San Antonio prišlo v stretnutí proti Memphisu o tvorcu hry Tonyho Parkera, ktorého vyradilo zranené lýtko, ale výborne ho zastúpil Manu Ginobili. Argentínsky rozohrávač nastrieľal 35 bodov a Spurs zvíťazili 95:88. "Vedel som, že nás čaká náročný večer. Súper má kvalitnú obranu. Osem minút sme nedokázali skórovať a bolo nám jasné, že to bude bitka o výsledok," uviedol Ginobili.

Phoenix zvíťazil v Indiane až po predĺžení - 110:108. Hviezdou večera bol Channing Frye. Nastrieľal 14 bodov vrátane troch trojok a postaral sa aj o víťazný kôš 3,5 sekundy pred koncom nadstavenej päťminútovky. Orlando potvrdilo úlohu favorita v súboji proti Charlotte. Magic zvíťazili 100:86. Vo zvyšných štyroch súbojoch triumfovali hosťujúce tímy. Houston využil ďalší slabší deň Chrisa Paula a zdolal New Orleans 91:89, Dallas nemal väčšie problémy v Toronte (114:96), Philadelphia vyhrala na pôde najslabšieho tímu ligy v Clevelande 95:91 a Atlanta zvládla duel v Portlande - 90:83.