Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. mája 2011

NBA: Žreb draftu prial Clevelandu, má dve miesta z top 4Basketbalový klub ...Zdieľať
nba Na druhý najslabší tím základnej časti súťaže sa usmialo šťastie v utorkovom žrebe poradia, v akom si budú 23. júna v Newarku vyberať nováčikov jednotlivé kluby.Foto: SITA, APSECAUCUS 18. mája (WEBNOVINY) - Basketbalový klub Cleveland Cavaliers dostane takmer rok po strate LeBrona Jamesa šancu na získanie inej vychádzajúcej hviezdy NBA. Na druhý najslabší tím základnej časti súťaže sa usmialo šťastie v utorkovom žrebe poradia, v akom si budú 23. júna v Newarku vyberať nováčikov jednotlivé kluby. Cavaliers pritom neuspeli so svojím pôvodným právom voľby, ale s miestom, ktoré v priebehu sezóny získali v rámci výmeny Barona Davisa z Los Angeles Clippers. Nebyť trejdu, patrilo by im iba štvrté miesto v drafte. Takto môžu siahnuť hneď po dvoch hráčoch z elitnej štvorice, čo je veľký prísľub pre prebudovanie kádra. Cleveland si naposledy vyberal ako prvý v roku 2003, keď mal šťastnú ruku s LeBronom Jamesom. Druhé miesto v poradí patrí najslabšiemu tímu základnej časti sezóny 2010/2011 Minnesote, tretie Utahu, ktorý však toto právo výberu získal od New Jersey za Derona Williamsa.


Minnesota nadviazala na tradíciu svojich neúspechov v žrebe draftu. Napriek najvyššej, až 25-percentnej šanci sa Timberwolves opäť nedočkali prvého miesta. Naposledy sa favorit žrebu tešil v roku 2004, keď si Orlando mohlo vybrať Dwighta Howarda.

Naopak, spokojnosť zavládla v Clevelande, ktorý v New Jersey reprezentoval aj syn spolumajiteľa klubu Dana Gilberta. Iba 14-ročný Nick Gilbert sa narodil s nervovou genetickou poruchou, tzv. neurofibromatózou, ktorá spôsobuje predispozíciu pre rast zhubných aj nezhubných nádorov na celom tele. "Napriek operácii mozgu, strate zraku jedného oka a štyrom dlhým kolám chemoterapie s nekonečnými pobytmi v nemocniciach je to najšťastnejší a najoptimistickejší človek, akého poznám. Je pre mňa príkladom vytrvalosti, odhodlania a prístupu k životu. Nick je mojím osobným hrdinom," povedal ešte pred žrebom Dan Gilbert. Po ňom už neskrýval nadšenie: "To je Nickov štýl. Neviem ako, ale robí to celý svoj život. Som na neho hrdý. Som pyšný na to, ako sa drží. Prežívam šťastie aj za všetkých fanúšikov Cavaliers, ktorí majú za sebou veľmi, veľmi ťažký rok. Zaslúžili si to viac ako ktokoľvek iný. Teraz majú nádej."

Dá sa predpokladať, že Cleveland sa bude pred draftom rozhodovať medzi dvojicou Kyrie Irving (rozohrávač, univerzita Duke), Derrick Williams (krídelník, Arizona).

Poradie výberu v drafte NBA 2011 (23. júna v Newarku):
1. Cleveland (právo voľby získané od Los Angeles Clippers), 2. Minnesota, 3. Utah (od New Jersey) , 4. Cleveland, 5. Toronto, 6. Washington, 7. Sacramento, 8. Detroit, 9. Charlotte, 10. Milwaukee, 11. Golden State, 12. Utah, 13. Phoenix, 14. Houston, 15. Indiana, 16. Philadelphia, 17. New York, 18. Washington (od Atlanty), 19. Charlotte (od New Orleans cez Portland), 20. Minnesota (od Memphisu cez Utah), 21. Portland, 22. Denver, 23. Houston (od Orlanda cez Phoenix), 24. Oklahoma City, 25. Boston, 26. Dallas, 27. New Jersey (od Los Angeles Lakers), 28. Chicago (od Miami cez Toronto), 29. San Antonio, 30. Chicago

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Denneyová a Coughlin tvoria novú dvojicu na ľade
<< predchádzajúci článok
Rebríčku FIFA kraľujú Španieli, Slovákom patrí 26. miesto