Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júla 2020

Neďaleko chorvátskeho Záhrebu havaroval opitý Slovák, v aute viezol dve malé detiV Chorvátsku havaroval Slovák, ktorý bol pod vplyvom alkoholu a viezol dve maloleté deti. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboruZdieľať
Neďaleko chorvátskeho Záhrebu havaroval opitý Slovák, v aute viezol dve malé deti

Foto: ilustračné, Polícia SR- Banskobystrický kraj

10.7.2020  - V Chorvátsku havaroval Slovák, ktorý bol pod vplyvom alkoholu a viezol dve maloleté deti. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Ako priblížila, nehoda sa stala pár kilometrov za Záhrebom a vodič pri dychovej skúške nafúkal 1,4 promile.

Pri nehode nikto neutrpel zranenia. Slovák dostal pokutu šesťtisíc kun, musel tiež zaplatiť trovy konania vo výške 300 kun a dostal zákaz viesť motorové vozidlá na území Chorvátska.

Za porušenie pravidiel do väzenia


„Chorvátski kolegovia nás prostredníctvom policajného pridelenca požiadali, aby sme upozornili našich občanov na prísne pravidlá, ktoré turisti musia v ich krajine dodržiavať. Predovšetkým ide o jazdu pod vplyvom alkoholu,“ uviedla Bárdyová.

Zároveň pripomenula, že v Chorvátsku platí pri porušení niektorých ustanovení Zákona o bezpečnosti v cestnej premávke, že sa vodič môže dopustiť aj trestného činu a hrozí mu trest odňatia slobody na 3 roky.

Arogantné porušovanie predpisov neakceptujú


Môže to byť vtedy, ak arogantne porušuje predpisy o cestnej premávke tým, že jazdí pod vplyvom alkoholu vyššom ako 1,50 g/kg v krvi, alebo omamných a psychotropných látok alebo liekov.

Tiež v prípade, ak jazdí v zakázanom smere, alebo predbieha na neprehľadnom mieste kolónu vozidiel. Prípadne, ak jazdí rýchlosťou vyššou ako 50 km/h nad povolenú rýchlosť v obývanej oblasti alebo v úseku s označením najvyššej rýchlosti a tým ohrozuje život alebo zdravie osôb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Neďaleko chorvátskeho Záhrebu havaroval opitý Slovák, v aute viezol dve malé deti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aplikácia TikTok zmazala takmer 50 miliónov videí, porušovali nariadenia o ochrane detí
<< predchádzajúci článok
Padajúce skaly usmrtili v Medvedej rokline 30-ročného Slováka

Neďaleko chorvátskeho Záhrebu havaroval opitý Slovák, v aute viezol dve malé deti - diskusné fórum čitateľov