Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

27. augusta 2009

Nemci posielajú do boja o Oscara Hanekeho Das weiße BandNemci zverejnili národnú nomináciu na Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film. Do boja o prestížne ocenenie posielajú film Das weiße Band z dielne rakúskeho režiséra Michaela Hanekeho. ...Zdieľať
BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Nemci zverejnili národnú nomináciu na Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film. Do boja o prestížne ocenenie posielajú film Das weiße Band z dielne rakúskeho režiséra Michaela Hanekeho. Nemecká spoločnosť German Films sa s výberom nominácie schválne poponáhľala. V prípade, že by Hanekeho film v Nemecku neuspel, mal by šancu získať nomináciu ešte v Rakúsku, keďže vznikol v koprodukcii týchto dvoch krajín. Snímka Das weiße Band zaujala kritiku i divákov už na MFF v Cannes, kde získala Zlatú palmu.
Americkej Akadémii filmových umení a vied pošlú postupne svoje najlepšie filmy aj ďalšie krajiny. Nominácie v kategórii najlepší cudzojazyčný film vyhlási Akadémia 2. februára 2010. O Oscara bude v tomto výbere bojovať pätica filmov. Odovzdávanie najprestížnejších filmových cien je naplánované na 7. marca 2010.

Informoval o tom internetový portál www.orf.at.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela skladateľka Ellie Greenwich, autorka hitu Be My Baby
<< predchádzajúci článok
Cez víkend budú v Čadci Bartolomejské hodové dni