Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

Nemeckého politika v Turecku obžalovali z urážky prezidenta ErdoganaRecep Tayyip Erdogan.Zdieľať
Recep Tayyip Erdogan. Foto: TASR/AP
Berlín/Istanbul 10. septembra (TASR) - Politika nemeckej strany Zelení s tureckými koreňmi Memeta Kiliča obžalovali v Turecku z urážky tamojšieho prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. V spise prokuratúry v Ankare, z ktorého čerpala vo svojej správe tlačová agentúra DPA, sú hodnotené ako urážajúce viaceré Kiličove vyjadrenia v rozhovore pre turecké internetové noviny ABC Gazetesi z júla 2017.


Politik s dvojakým nemecko-tureckým občianstvom vtedy podľa DPA okrem iného povedal: "Ako politik s tureckými koreňmi som veľmi smutný z toho, že moja krajina sa dostala do tohto stavu, a tých, ktorí ju do tohto stavu priviedli, označujem za vlastizradcov."

Termín prvého pojednávania v danej veci bol stanovený na december.

Kilič (52) bol v rokoch 2009-13 poslancom nemeckého Spolkového snemu. V súčasnosti pracuje ako advokát v Heidelbergu, stále je však politicky aktívny.

"Z môjho pohľadu je to v každom prípade nový stupeň eskalácie. Neviem o tom, že by už niekedy v Turecku obžalovali nejakého nemeckého politika," reagoval samotný Kilič. Jeho právny zástupca Veysel Ok zase hovorí o kríze, keď "vo všeobecnosti ľudia s tureckými koreňmi nemôžu vykonávať svoje právo na slobodu myslenia".


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z. Ťapáková: O zmenkách som nemala žiadnu vedomosť
<< predchádzajúci článok
Určovanie dôchodkového veku na základe automatu sa zruší

Nemeckého politika v Turecku obžalovali z urážky prezidenta Erdogana - diskusné fórum čitateľov