Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. marca 2009

Nemecko neuvažuje o prevzatí podielu v automobilke OpelNemecká vláda podľa kancelárky Angely Merkelovej neuvažuje o prevzatí podielu v problémovej automobilke Opel, pripúšťa však možnosť, že dcérskej spoločnosti amerického koncernu General Motors (GM) ...Zdieľať
BERLÍN 23. marca (WEBNOVINY) - Nemecká vláda podľa kancelárky Angely Merkelovej neuvažuje o prevzatí podielu v problémovej automobilke Opel, pripúšťa však možnosť, že dcérskej spoločnosti amerického koncernu General Motors (GM) poskytne finančnú pomoc. V programe nemeckej televíznej stanice ARD Merkelová v nedeľu zdôraznila, že štát môže prevziať záruky za automobilku až po tom, keď sa vyjasní budúcnosť General Motors. Žiadosť GM o ďalšiu pomoc posudzuje v USA pracovná skupina na čele s americkým ministrom financií Timothym Geithnerom a ekonomickým poradcom Bieleho domu Larrym Summersom. Svoje rozhodnutie majú oznámiť do konca marca.


Nemecký minister hospodárstva Karl-Theodor zu Guttenberg v sobotu uviedol, že rokuje so záujemcami o automobilku Opel. Záujem potenciálnych investorov však podľa neho závisí od kvality záchranného plánu pre General Motors.

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šrotovné je podľa Fica prejavom solidarity Slovenska
<< predchádzajúci článok
Tomanová chce zrušiť nejasné uznesenie k penzijnému sporeniu

Nemecko neuvažuje o prevzatí podielu v automobilke Opel - diskusné fórum čitateľov