Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2019

Nemecký minister sa sťažuje na časté poruchy vládnych špeciálovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 10. januára (TASR) - Nemecký minister rozvoja Gerd Müller požaduje, aby sa zlepšil stav vládnych lietadiel. Vyjadril sa tak vo štvrtok, a síce niekoľko dní po tom, ako pre technické problémy jedného z vládnych špeciálov musel zrušiť pracovnú cestu do Namíbie.


Dovedna 14 vládnych špeciálov typu Airbus a Bombardier prevádzkuje nemecké letectvo. V ostatných rokoch zažili tieto lietadlá mnoho technických porúch, priblížila agentúra AP.

Zatiaľ poslednýkrát sa tak stalo v pondelok, keď Bombardier Global 5000, v ktorom sa mal viesť minister Müller, nemohol odletieť z afrického Malawi. Minister sa následne komerčným letom dopravil do susednej Zambie, plánovanú návštevu ďalšej africkej krajiny - Namíbie - však musel zrušiť.

Časté poruchy vládnych špeciálov podľa Müllera vytvárajú "mimoriadne negatívny symbolický dojem o Nemecku ako krajine so špičkovou technológiou".

Závažnú poruchu vládneho špeciálu zažila uplynulý november aj nemecká kancelárka Angela Merkelová. Airbus A340-300, ktorý ju mal dopraviť na summit skupiny G20 v argentínskej metropole Buenos Aires, musel pre úplné zlyhanie komunikačného systému neplánovane pristáť na letisku Kolín/Bonn.

Keďže u partnerských štátov sa operatívne nepodarilo zohnať náhradné lietadlo, Merkelová sa najprv iným strojom nemeckých vzdušných síl presunula do Madridu a odtiaľ pokračovala bežným komerčným letom spoločnosti Iberia do Buenos Aires.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj áut značky Volkswagen vzrástol vlani na nový rekord
<< predchádzajúci článok
Nadácia Zastavme korupciu podala oznámenie na okresný úrad

Nemecký minister sa sťažuje na časté poruchy vládnych špeciálov - diskusné fórum čitateľov