Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2007

Nemocnica v Šaci vyšetruje na modernom CTVyše 26 miliónov korún investovala Prvá súkromná Nemocnica, a.s. v Košiciach - Šaci do vybudovania moderného tomografického pracoviska. Ako dnes uviedol generálny riaditeľ nemocnice Juraj Vančík, ...Zdieľať

KOŠICE 3. júla (WEBNOVINY) - Vyše 26 miliónov korún investovala Prvá súkromná Nemocnica, a.s. v Košiciach - Šaci do vybudovania moderného tomografického pracoviska. Ako dnes uviedol generálny riaditeľ nemocnice Juraj Vančík, samotný prístroj stál 23 miliónov korún. Dodal, že časť prostriedkov - vyše dva milióny korún - získala nemocnica od sponzorov, ďalšiu časť investovala z vlastných zdrojov a zvyšok, 10 mil. Sk, financovala z úveru.

"Som rád, že budeme môcť pacientom robiť promptnejšie diagnózy na technicky dokonalejšom prístroji ako dosiaľ. Kým starý prístroj poskytol obrázky na analýzu po 25 až 30 minútach, nový ich urobí za približne desať sekúnd. Podstatne sa tým skrátia čakacie lehoty na CT vyšetrenia," povedal Vančík. Prístroj navyše umožňuje aj špeciálne vyšetrenia ciev a žíl pomocou kontrastnej látky a tiež virtuálnu kolonoskopiu - vyšetrenie hrubého čreva. Nové CT sú súčasťou budovaného centra urgentnej medicíny.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
UPC uvádza chello free – internet za 1 Sk
<< predchádzajúci článok
Polícia zadržala muža na odletovej dráhe na rímskom letisku