Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2023

Nenecháme sa tak ľahko odbiť, reaguje Dostál na neúčasť koaličných partnerom v ústavnoprávnom výborePoslanec a podpredseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Ondrej Dostál (SaS) podal do podateľne návrh na zvolanie ďalšej ...Zdieľať
3j2a2996 676x451 10.11.2023 (SITA.sk) - Poslanec a podpredseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Ondrej Dostál (SaS) podal do podateľne návrh na zvolanie ďalšej schôdze tohto parlamentného výboru.

Aktuálna situácia v polícií


Budú naň opäť pozvaní minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Zuzana Dlugošová a právny zástupca dotknutých vyšetrovateľov Peter Kubina.

„Nenecháme sa tak ľahko odbiť. Do siedmich dní bude musieť byť ústavnoprávny výbor s rovnakou témou a s rovnakými pozvanými hosťami zvolaný znova,“ uviedol poslanec pre médiá.

Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR, ktorý sa mal zaoberať aktuálnou situáciou v polícii a prvými krokmi nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), nebol piatok uznášaniaschopný.

Pokračovali neformálnou diskusiou


Dôvodom bola neúčasť koaličných poslancov. Podpredseda výboru Ondrej Dostál (SaS) uviedol, že pokračovali neformálnou diskusiou.

Rokovanie výboru zablokovali svojou neúčasťou Tibor Gašpar, Ján Mažgút a Lucia Plevíková zo Smeru-SD, Richard Eliáš a Štefan Gašparovič z Hlasu-SD a Roman Michelko z SNS. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok odpovedal pred zasadačkou na otázky novinárov.


Zdroj: SITA.sk - Nenecháme sa tak ľahko odbiť, reaguje Dostál na neúčasť koaličných partnerom v ústavnoprávnom výbore © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát
<< predchádzajúci článok
Ukrajinské sily zničili na Kryme dve ruské výsadkové lode triedy Serna