Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. augusta 2006

Nepotvrdili informáciu, že za vraždou D. Tupého stojí mafiaInformáciu, že za minuloročnou vraždou študenta Daniela Tupého stojí podsvetie, polícia oficiálne nepotvrdila. Podľa medializovaných informácií mala polícia preverovať aj možnosť, že ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Informáciu, že za minuloročnou vraždou študenta Daniela Tupého stojí podsvetie, polícia oficiálne nepotvrdila. Podľa medializovaných informácií mala polícia preverovať aj možnosť, že mafiáni na náhodne vybraných osobách nacvičovali útok zblízka. Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Alena Toševová, bratislavská krajská polícia na základe doposiaľ získaných poznatkov nemá takéto informácie. "Je niekoľko vyšetrovacích verzií, potvrdiť ktorúkoľvek z nich môžeme až na základe získaných dôkazov a po odhalení páchateľa (páchateľov). Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa k jednotlivým vyšetrovacím verziám nebudeme bližšie vyjadrovať," uviedla Toševová.

Tragédia sa odohrala vlani 4. novembra na Tyršovom nábreží, kde skupinku mladých ľudí napadli neznámi páchatelia. Daniel po útoku na následky viacpočetných bodných rán zomrel. Ďalších mladých ľudí útočníci zranili. Za informácie, ktoré by viedli k zadržaniu útočníkov, bola vypísaná aj odmena. Na Tyršovom nábreží by ešte v tomto roku mal stáť pomník D. Tupému, umiestnený by mal byť približne 10 metrov od miesta, kde sa vražda stala. Pamätník by mal navždy dokumentovať odsúdenie nezmyselného útoku na mladého študenta, ktorý mal život pred sebou, mal len iný výzor, než si želali útočníci. "Pomník bude slúžiť nielen ako memento smrti Daniela Tupého a iných obetí, ale aj ako názor obyvateľov Bratislavy na nezmyselné rasovo či inak násilne motivované činy, ktoré sa, žiaľ, stali na území hlavného mesta SR Bratislavy," povedala hovorkyňa bratislavského magistrátu Eva Chudinová.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hyundai očakáva rast predaja na americkom trhu
<< predchádzajúci článok
Mela Gibsona podporuje i konzervatívne kresťanské spoločenstvo