26. októbra 2014

Newcastle otočil zápas v Tottenhame, Everton vyhral v Burnley

Brankár Newcastlu United Tim Krul sa raduje so spoluhráčmi Fabriciom Coloccinim a Darylom Janmaatom (vpravo) po víťazstve v 9. kole anglickej Premier League proti Tottenhamu Hotspur 26. októbra 2014 v Londýne. Foto: TASR/AP
Londýn 26. októbra (TASR) - Futbalisti Tottenhamu Hotspur prehrali v nedeľňajšom súboji 9. kola anglickej Premier League na domácom trávniku s Newcastle United 1:2. Pripísali si už štvrtú prehru v sezóne a v tabuľke im patrí až 11. priečka.

Domácich "kohútov" poslal do vedenia v 18. minúte Emmanuel Adebayor, no hostia sa po zmene strán postarali o dokonalý obrat. Už v 46. minúte vyrovnal Sammy Ameobi a o dvanásť minút neskôr zariadil tiumf "strák" Ayoze Perez.

Nováčik Burnley doma prehral s Evertonom 1:3, dva góly hostí dal kamerunský veterán Samuel Eto'o. Burnley je stále predposledné a v tejto sezóne v lige ešte ani raz v deviatich zápasoch nezvíťazilo.