15. apríla 2018

Newcastle s Dúbravkom otočil duel s Arsenalom a vyhral

Slovenský brankár Newcastle United Martin Dúbravka, archívna snímka.

Slovenský brankár Newcastle United Martin Dúbravka, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 15. apríla (TASR) - Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola najvyššej anglickej súťaže doma nad Arsenalom Londýn 2:1. Za domáci tím odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

V St. James' Parku išli "gunners" do vedenia už v 14. minúte, keď na center Pierre-Emericka Aubameyanga zblízka dorážkou dobre zareagoval Alexandre Lacazette a Dúbravka nemal šancu zasiahnuť. "Straky" vyrovnali ešte pred polhodinou, keď si španielsky útočník Ayoze Perez dobre nabehol do šestnástky na center a strelou na bližšiu tyč prekonal Petra Čecha. Newcastle v druhom polčase udrel gólovo druhýkrát v 68. minúte, keď Čech nemal nárok na razantnú strelu Matta Ritchieho.

Newcastle je v tabuľke na 10. mieste so 41 bodmi a záchranu má prakticky vo vrecku. Arsenal je šiesty s 54 bodmi.