05. novembra 2018

NHL:Anaheim zdolal Columbus a ukončil sedemzápasovú sériu prehier

Na snímke radosť hráčov Anaheimu.

Na snímke radosť hráčov Anaheimu. Foto: TASR/AP
New York 5. novembra (TASR) - Hokejisti Ottawy v zostave s Christiánom Jarošom prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL s Tampou Bay 3:4 po predĺžení. Slovenský obranca strávil na ľade takmer 14 minút a na konto si pripísal mínusový bod. O triumfe Lightning rozhodol v 14. sekunde predĺženia Yanni Gourde. New York Rangers si aj vďaka dvom gólom Jimmyho Veseya poradili s Buffalom Sabres 3:1. Veľkou oporou "jazdcov" bol švédsky brankár Henrik Lundqvist, ktorý kryl 39 striel.

Anaheim zdolal Columbus 3:2 po predĺžení a ukončil sedemzápasovú sériu prehier. Hetrikom sa v drese Ducks zaskvel obranca Cam Fowler, víťazný gól strelil 36 sekúnd po začiatku predĺženia. "Dnes to bolo o tom, že som bol v správnom čase na správnom mieste. Najdôležitejšie však je, že sa nám konečne podarilo prelomiť čiernu sériu a našli sme cestu k víťazstvu," citoval slová Fowlera oficiálny web profiligy. Columbusu nepomohli k plnému bodovému zisku ani dva góly Pierrea-Luca Duboisa.

Výsledky:

Ottawa - Tampa Bay 3:4 pp, New York Rangers - Buffalo 3:1, Anaheim - Columbus 3:2 pp

Kouč Slavie po remíze v derby: Futbal za nič nestál, Stoch nám pomohol