24. októbra 2018

NHL: Chárov Boston zvíťazil nad Ottawou s Jarošom, Pánik na tribúne

Zdeno Chára, archívna snímka.

Zdeno Chára, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 24. októbra (TASR) - Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdeno Chárom zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NHL na ľade Ottawy 4:1. Dvoma gólmi a dvoma asistenciami sa na výhre podieľal Čech David Pastrňák, jeho spoluhráč Patrice Bergeron prispel tromi bodmi (1+2).

Za prvú hviezdu stretnutia vyhlásili fínskeho brankára Bruins Tuukku Raska, ktorý predviedol 38 úspešných zákrokov. Slovák Jaroslav Halák sledoval duel ako náhradník zo striedačky. Chára odohral takmer 26 minút, vyslal tri strely, pripísal si dve plusky a odsedel tri dvojminútové tresty. V drese Ottawy sa predstavil Christián Jaroš, v tretej obrannej dvojici nastúpil na 14 a pol minúty a zaznamenal jeden strelecký pokus.

Montreal s Tomášom Tatarom zdolal doma Calgary 3:2. V ďalšom zápase Columbus podľahol Arizone 1:4. Triumf Coyotes zariadil prvým hetrikom v profiligovej kariére americký útočník Christian Fischer. Slovenský krídelník Richard Pánik sa nezmestil do zostavy "kojotov", zápas sledoval ako zdravý náhradník z tribúny.

Výsledky NHL:

Columbus - Arizona 1:4, New York Rangers - Florida 5:2, Montreal - Calgary 3:2, Ottawa - Boston 1:4, Nashville - San Jose 4:5, Dallas - Los Angeles 4:2, Chicago - Anaheim 3:1, Edmonton - Pittsburgh 5:6 pp

NBA: Detroit vyhral aj tretí zápas sezóny