22. februára 2011

NHL: Hossa a Kopecký bodovali v St. Louis

Hokejisti Chicaga zvíťazili v pondelkovom stretnutí NHL na ľade St. Louis 5:3 a ...

marian hossa Slovenský hokejista Marián Hossa (zľava) v zápase proti St. Louis Blues. St. Louis, 21. február 2011.Foto: SITA/APNEW YORK 22. februára (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v pondelkovom stretnutí NHL na ľade St. Louis 5:3 a výsledok pečatil štyri desatiny sekundy pred koncom gólom do prázdnej bránky slovenský útočník Marián Hossa.

Tridsaťdvaročný slovenský krídelník pridal aj jednu asistenciu a rovnako jednu presnú prihrávku na gól si v drese obhajcu Stanley Cupu pripísal aj jeho krajan Tomáš Kopecký. V bránke domácich Jaroslav Halák nenastúpil pre zranenie.

Hossa zaznamenal 13. gól a 21. asistenciu, počas 16:38 min na ľade nazbieral aj dve "plusky" a vyslal tri strely na bránku St. Louis. Dvadsaťdeväťročný Kopecký si pripísal počas 8 minút na ľade 23. asistenciu a celkovo 32. bod, ako aj jednu "plusku".

V zostave New York Islanders, ktorí zdolali Floridu Panthers 5:1 najmä vďaka hetriku Matta Moulsona, sa objavil aj obranca Milan Jurčina. Dvadsaťsedemročný rodák z Liptovského Mikuláša odohral viac ako 19 minút, no do štatistík sa nezapísal. Súboj Pittsburghu s Washingtonom rozhodla ruská superhviezda Capitals Alexander Ovečkin. V 37. min strelil jediný gól stretnutia v Consol Energy Center a vďaka nemu dosiahol Washington desiate víťazstvo z ostatných dvanástich zápasov proti Pittsburghu. V podaní Ovečkina to bol 24. gól sezóny. Český brankár v drese hostí Michal Neuvirth vychytal shutout 39 úspešnými zákrokmi.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - Florida 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 8., 15. a 58. Moulson, 21. Martínek, 27. Josh Bailey - 51. Santorelli

St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:5 (2:0, 0:4,1:1)
Góly: 16. McDonald, 17. Boyes, 49. Pietrangelo - 23. Stalberg (KOPECKÝ), 24. Bolland (MARIÁN HOSSA), 27. P. Kane, 33. J. Toews, 60. MARIÁN HOSSA

Pittsburgh - Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 37. Ovečkin (M. Johansson, Knuble)

NBA: Carmelo Anthony do New Yorku spolu s Billupsom