05. apríla 2018

NHL: Jurčovo Chicago otočilo duel v St. Louis

Hokejisti Chicaga zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na ľade St. Louis 4:3. V drese hostí odohral takmer 15 minút slovenský útočník Tomáš Jurčo, do ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 5. apríla (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na ľade St. Louis 4:3. V drese hostí odohral takmer 15 minút slovenský útočník Tomáš Jurčo, do štatistík sa ale výraznejšie nezapísal. Prehra Blues zaručila postup do play off pre Los Angeles Kings, "králi" v ňom pred rokom chýbali.

O triumfe Blackhawks rozhodol v presilovke 8,5 sekundy pred koncom riadneho hracieho času Duncan Keith. Hostia v zápase prehrávali 1:3, ale dokázali ho otočiť.

Buffalo doma prehralo 2:4 s Ottawou, ktorá sezónu dohrá bez slovenského útočníka Mariána Gáboríka. Sabres prehrou získali istotu, že obsadia posledné miesto v tejto sezóne profiligy a budú mať tak najvyššie šance uspieť v tzv. Draft Lottery.

V poslednom súboji programu vyhral Anaheim doma nad Minnesotou 3:1.