26. októbra 2021

NHL: Slovenský obranca Fehérváry asistoval pri výhre Washingtonu

Pre dvadsaťdvaročného beka to bol druhý bod v prebiehajúcej sezóne.

Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry prispel jednou asistenciou k víťazstvu Washingtonu Capitals v zámorskej NHL na ľade Ottawy Senators 7:5.

Pre dvadsaťdvaročného beka to bol druhý bod v prebiehajúcej sezóne (1+1). Opäť sa predstavil v prvej formácii, na ľade strávil dokopy 19:11 minút a pripísal si aj jednu strelu na bránku a tri bloky. V drese hostí zaznamenal hetrik T.J. Oshie, Alexander Ovečkin pridal dva presné zásahy. Za domácich dosiahol premiérový hetrik v NHL Drake Batherson a pridal aj asistenciu. Washington bodoval aj v šiestom zápase sezóny a patrí mu 3. miesto vo Východnej konferencii.

Dallas prehral v Columbuse 1:4, Andrej Sekera odohral 15:48 min a do štatistík si pripísal jednu mínusku, dve strely na bránku a dve trestné minúty. Z výhry sa netešil ani jeho krajan Erik Černák, jeho Tampa podľahla Buffalu 1:5 a prehrala tretí duel za sebou. Černák odohral 19:17 minút, päťkrát vystrelil na bránku a pripísal si štyri trestné minúty.

Florida zdolala doma Arizonu a vyhrala aj v šiestom zápase sezóny. Bez prehry sú aj Carolina, ktorá zdolala Toronto 4:1, a St. Louis po výhre nad Los Angeles 3:0. Kings prehral piaty duel v sérii.