02. decembra 2018

NHL: Tatar s Pánikom asistovali, Montreal prerušil sériu prehier

Na snímke sa Tomáš Tatar a jeho spoluhráč Brendan Gallagher radujú z gólu.

Na snímke sa Tomáš Tatar a jeho spoluhráč Brendan Gallagher radujú z gólu. Foto: TASR/AP
New York 2. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na nedeľu v zámorskej NHL gólom a asistenciou k triumfu Montrealu nad New Yorkom Rangers 5:2. Tatar v 51. minúte spečatil skóre, Canadiens prerušili šnúru piatich prehier. Gól i asistenciu si pripísal na konto aj Tatarov krajan Richard Pánik pri víťazstve Arizony nad St. Louis 6:1. Slovenský kridelník zaznamenal dva plusové body.

Boston v bránke bez Jaroslava Haláka podľahol Detroitu 2:4. Red Wings ukončili deväťzápasovú sériu prehier v TD Garden. Toronto v zostave bez Martina Marinčina zvíťazilo na ľade Minnesoty 5:3. Hráči Ottawy zdolali v sobotňajšom zápase San Jose 6:2. Vo víťaznom drese odohral slovenský obranca Christián Jaroš vyše 12 minút a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod.

výsledky:

Montreal - Nee York Rangers 5:2 /za domácich Tatar 1+1/, Arizona - St. Louis 6:1 /za domácich Pánik 1+1/, Boston - Detroit 2:4, Florida - Tampa Bay 4:5 pp, Minnesota - Toronto 3:5, New Jersey - Winnipeg 3:4 pp, New York Islanders - Columbus 3:2, Pittsburgh - Philadelphia 2:4, Nashville - Chicago 5:2, Vancouver - Dallas 1:2, Ottawa - San Jose 6:2, Edmonton - Vegas 2:1