Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. januára 2024

Nie je možné presvedčiť všetkých, aj tých, čo to hodnotia pri pive, povedal V športovom SITE Kováčik o Calzonovi (video)Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik v diskusnej relácii V Športovom SITE prezradil, ...Zdieľať
francesco calzona jan kovacik 676x451 23.1.2024 (SITA.sk) - Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik v diskusnej relácii V Športovom SITE prezradil, že sa už rozbehli prvotné rokovania o novej zmluve s reprezentačným trénerom Francescom Calzonom.


„Prebieha komunikácia o novej zmluve. My sme mu zaslali jej písomný návrh, o ktorý nás požiadal a v blízkej budúcnosti sa osobne stretneme a preberieme detaily,“ prezradil v relácii.

Predĺženie pôvodnej zmluvy


Päťdesiatpäťročný kormidelník je trénerom výberu Slovenska od augusta 2022. Pôvodná zmluva mala Talianovi vypršať 31. decembra 2023, po spečatení postupu na tohtoročné majstrovstvá Európy v Nemecku mu bola zmluva na základe opcie predĺžená až do spomenutého šampionátu.

>>> Relácia V športovom SITE


Kováčik sa v rozhovore vyjadril aj ku kritike, ktorej reprezentačný kouč čelil najmä v prvej polovici svojho doterajšieho pôsobenia.„Dôvera bola vždy stopercentná. Už keď sa rozhodnete pre reprezentačného trénera, nie je možné ho potom meniť ako v nejakom regionálnom klube. Pri jeho výbere sme brali do úvahy veľa aspektov, aby sme presvedčili výkonný výbor, kde sedia vo funkciách ľudia, ktorí tomu rozumejú. Všetkých spoluobčanov, aj tých, ktorí to hodnotia pri pive, však presvedčiť nie je možné. My sme dostali mandát na to, aby sme tento krok urobili. Som rád, že to vyšlo.“

Potenciál sa zlepšovať


Podľa Kováčika je cieľom slovenského tímu na ME postup zo skupiny do vyraďovacej fázy a tvrdí, že „všetko ďalšie by bolo príjemným prekvapením a bonusom“.

„Je viditeľné, že naše reprezentačné mužstvo stojí jednotne za trénerom. Dôverujú jemu, aj jeho filozofii. Som na jednej vlne s Francescom Calzonom aj v tom, že táto reprezentačná generácia má ešte potenciál sa zlepšovať. Súhlasím tiež s jeho slovami, a síce, že tento tím je stále vo vývoji, v takých 50 až 60 percentách cesty,“ skonštatoval Kováčik na margo ambícii a vývoja slovenskej reprezentácie.

>>> Celý rozhovor s Jánom Kováčikom v relácii V športovom SITE


Zdroj: SITA.sk - Nie je možné presvedčiť všetkých, aj tých, čo to hodnotia pri pive, povedal V športovom SITE Kováčik o Calzonovi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Australian Open 2024: Djokovič je prvým semifinalistom mužskej dvojhry na Australian Open
<< predchádzajúci článok
NHL: Nemec prispel dvoma asistenciami k triumfu Devils nad Vegas