Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2020

Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o brexite Veľkej Británie bez dohody, tvrdí minister KorčokNie je žiadny dôvod začať uvažovať o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez dohody. Povedal to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) po ...Zdieľať
img_2181 min 676x451 13.5.2020  - Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez dohody. Povedal to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) po telefonáte s hlavným vyjednávačom EÚ pre vzťahy so Spojeným kráľovstvom Michelom Barnierom.


Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí (MZV). Podľa šéfa rezortu diplomacie je kľúčové, aby bola EÚ pri rokovaniach s Britániou jednotná.

Stále je čas na dobrú dohodu


„EÚ je v kľúčových momentoch jednotná, čo sa nám osvedčilo aj počas rokovaní o vystúpení. Stále je ale dosť času na dobrú dohodu. V tejto fáze nie je žiadny dôvod začať uvažovať o odchode Spojeného kráľovstva bez dohody,” uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Vyjadrenie podpory Veľkej Británii


Korčok tiež informoval, že prioritami Slovenska v rokovaniach o budúcich vzťahoch sú najmä obchod s produktami v oblasti automobilového, elektronického, chemického priemyslu a poľnohospodárstva, ako aj letecká a cestná doprava.

„Nemenej dôležitými prioritami sú s ohľadom na početnú slovenskú komunitu otázky koordinácie sociálneho zabezpečenia a súdnej spolupráce v rodinných veciach,” uzavrel minister.

Korčok zároveň ocenil doterajšiu prácu Michela Barniera a vyjadril mu podporu Slovenskej republiky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o brexite Veľkej Británie bez dohody, tvrdí minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V boji s koronavírusom hrá veľkú rolu aj genetika, vedci preto budú skúmať DNA pacientov
<< predchádzajúci článok
USA sa obáva kybernetických útokov zo strany Číny, vraj sa im snažia ukradnúť dáta z výskumu o Covid-19

Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o brexite Veľkej Británie bez dohody, tvrdí minister Korčok - diskusné fórum čitateľov