26. novembra 2007

Nitra prehrala doma so Žilinou o gól

Pod Nitrianskym hradom sa stretli susedia v tabuľke, Žilina s druhým najlepším útokom a Nitra s najlepšou obranou. Prvý dal o sebe vedieť v 7. min druhý najlepší strelec Corgoň ligy Štyvar, no ...

BRATISLAVA 26. novembra (SITA) - Pod Nitrianskym hradom sa stretli susedia v tabuľke, Žilina s druhým najlepším útokom a Nitra s najlepšou obranou. Prvý dal o sebe vedieť v 7. min druhý najlepší strelec Corgoň ligy Štyvar, no hlavičkoval nepresne. O desať minút nepríjemne vystrelil spoza pokutového územia Nitran Babic. V 27. min poslal Kostoláni loptu zo 14 metrov nad bránku hostí. Veľkú príležitosť mali hostia o desať minút, keď vybehol domáci brankár Hroššo príliš ďaleko, stratil loptu, no tá po tečovanej Breškovej strele a nevydarenej Štyvarovej dorážke skončila iba na bočnej sieti. Až v 43. min prvýkrát trafili Žilinčania Pekaríkom bránku Nitry a o dve minúty tomu istému hráčovi pokazil šancu rýchlym vybehnutím domáci gólman.
V úvode druhého polčasu boli aktívnejší domáci, keď sa najskôr z diaľky pokúsil ohroziť Kuciaka Štajer a krátko nato musel žilinský brankár vytlačiť na rohový kop strelu debutanta Guzmického z hranice pokutového územia. V 56. min sa do dobrej šance dostal Breška, no Hroššo výborne zareagoval, následná strela žilinského stredopoliara už potrebnú presnosť nemala. V 65. min našiel Štrba Štyvara, ale jeho prudká strela tesne minula bránku. V 84. min predviedol svoje individuálne schopnosti Jež, keď obstrelil nitrianskeho brankára a otvoril skóre - 0:1. Nitra tak zaznamenala prvú prehru na domácom trávniku v sezóne 2007/08.

Futbal - Corgoň liga - dohrávka 17. kola:

FC Nitra - MŠK Žilina 0:1 (0:0)
Gól: 84. Jež, bez ŽK, rozhodovali: Vlk - Mókoš, Sluk, 1020 divákov

Nitra: Hroššo - Erik Hrnčár, Štajer, Janíček, Ďatko - Šimončič (75. Kolár) - M. Kostoláni (87. Karlík), Babic, Guzmický, M. Farkaš - Čurgali (72. Áč)
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, V. Leitner - Breška, Devátý, Zd. Štrba, Jež (89. Pečálka), Tesák (31. Vladavič) - Štyvar (76. Lietava)

Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Vstúpili sme do zápasu dobre, no nevyšli nám brejkové situácie. Celé stretnutie bolo o taktike a kvalitnej obrane. Žiline blahoželám a budeme sa snažiť jej to v Slovenskom pohári vrátiť."

Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Obe mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany a čakali na brejkové príležitosti. Našťastie pre nás Nitra v prvom polčase neskórovala. V druhej časti hry sme boli kombinačne lepší a vypracovali sme si aj dve gólové situácie. Napokon sme rozhodli krásnou strelou Ježa."