20. mája 2009

Nitra remízovala s Trnavou

Už v 4. min prenikol domáci Šimonek po ľavej strane, ale jeho strelu brankár Trnavy Rybánsky vytlačil nad bránku a rovnako dobre zasahoval aj o minútu po hlavičke Šťastného a nebezpečnej strele Hodúra z ...

NITRA 20. mája (WEBNOVINY) - Už v 4. min prenikol domáci Šimonek po ľavej strane, ale jeho strelu brankár Trnavy Rybánsky vytlačil nad bránku a rovnako dobre zasahoval aj o minútu po hlavičke Šťastného a nebezpečnej strele Hodúra z hranice pokutového územia. Potom sa osmelili aj hostia. V 9. min musel zasahovať Hroššo pri strele Ľ. Hanzela a o päť minút ho zamestnal Kopúnek. Iniciatívu na kopačkách však mali domáci hráči a v 16. min natiahol Rybánskeho nepríjemnou strelou Šimončič. V ďalšom priebehu nastal útlm v hre a jediným spestrením po dlhých minútach bola šanca Husára, keď preloboval Hrošša, ale i bránku Nitry. V 40. min po centri Jelenkoviča hlavičkoval Bernáth z ôsmich metrov vedľa domácej bránky. V závere polčasu mal dobrú príležitosť na otvorenie skóre Rák, no po centri Barčíka nemieril presne.

Gól prišiel až po prestávke, v 54. min trafil presne po rohovom kope hlavou Šimončič. Krátko na to ohrozil Rybánskeho aj Glenda. V 63. min mohli hostia vyrovnať, no Jelenkovičov tvrdý pokus Hroššo vyrazil. V 80. min sa pokúšal strelou spoza pokutového územia prekvapiť Hrošša Kopúnek, no lopta šla vedľa a krátko na to rovnako pochodil aj Bernáth a Ľ. Hanzel. Posledný menovaný však napokon v 88. min predsa len vyrovnal, keď sa po prihrávke Súkenníka ocitol sám pred Hroššom a rozvlnil sieť - 1:1. V nadstavenom čase sa ešte lopta po Hlavatovičovej strele obtrela o brvno nitrianskej bránky, a tak si mužstvá body rozdelili.

FC Nitra - Spartak Trnava 1:1 (0:0)

54. Šimončič - 88. Ľ. Hanzel, ŽK: 18. Martin Tóth - 43. Doležaj, 75. Franca, rozhodovali: Šipoš - T. Somoláni, Čiernik, bez divákov

Nitra: Hroššo - Šťastný, Martin Tóth, Štajer, Ďatko - Glenda, Barčík, Šimončič (79. Greguš), I. Hodúr (67. Racko), Šimonek (61. Kolár) - Rák

Trnava: Rybánsky - Lukáš Došek, T. Hanzel, Doležaj, Ľ. Hanzel - R. Procházka, Kopúnek (81. Hlavatovič), Jelenkovič, M. Husár (66. I. Súkenník) - Ľ. Bernáth, Kožuch (71. Franca)

Hlasy po stretnutí:

Petar Kurčubič (tréner Nitry): "Výsledok je spravodlivý. Zápas mal dve časti. Po prvý gól to bol dobrý duel, aj jedno aj druhé mužstvo malo dosť šancí, ale potom sme prestali hrať a bolo len otázkou času, kedy inkasujeme. Spokojný som však s tým, že sme doma neprehrali."

Karol Pecze (tréner Trnavy): "V priateľskom prostredí sa zrodila priateľská remíza. Zápas bol opäť bez divákov - ako polievka bez soli. Chceli sme zabodovať, mysleli sme si, že pretrhneme streleckú smolu našich útočníkov, no ratoval nás obranca. Aspoň bod vyjadruje určité naše úsilie, ale radi by sme už mali túto sezónu za sebou."