15. novembra 2016

Nitra zdolala HK Orange tesným rozdielom 1:0

Radosť hráčov Nitry, archívne foto

Radosť hráčov Nitry, archívne foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 15. novembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra vyhrali v utorňajšom vloženom zápase Tipsport Ligy nad HK Orange 20 na domácom ľade najtesnejším rozdielom 1:0.

Prvú veľkú príležitosť zápasu medzi Nitrou a reprezentáciou Slovenska do 20 rokov mali domáci Nitrania. Vo vlastnom oslabení sa dostali do prečíslenia Slovák s Blackwaterom, ale druhý menovaný nemieril presne. V úvodnej tretine neponúkli tímy divákom príliš atraktívny hokej, keďže veľa vyložených šancí fanúšikovia nevideli a všetky pokusy dokázali brankári zneškodniť.

Nitrania sa snažili v úvode druhej tretine streliť prvý gól, ale Durný chytal spoľahlivo a hráči "dvadsiatky" zblokovali veľa striel. Šancu na otvorenie skóre mal v 29. minúte Jendroľ, ale jeho strelu vyrazil Valent koncom hokejky. O necelú minútu odpovedali domáci, keď Krištof namieril spomedzi kruhov do žrde. Skóre zápasu sa menilo prvýkrát až v 36. minúte, keď spoza obrancu vystrelil Blackwater – 1:0.

Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Prevahu na ľade mali hokejisti Nitry, ale ich šance likvidoval dobre chytajúci Durný. V 51. minúte takmer Valenta prekvapil strelou z uhla Andrisík, ale strelu mladého útočníka zastavila žrď. Reprezentanti to v závere ešte skúsili bez brankára, ale Michalovi Valentovi už čisté konto nevzali.

HK Nitra - HK Orange 20 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól:
36. Blackwater. Rozhodovali: Stano - Vyšný, Synek, vylúčení: 5:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1461 divákov.