30. decembra 2017

Nitrania porazila tabuľkového lídra z Trenčína

Na snímke Josh Brittain (Banská Bystrica) oslavuje gól v zápase 32. kola Tipsport Ligy v hokeji HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 30. decembra 2017 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko
Nitra 30. decembra (TASR) - V sobotňajšom súboji 32. kola hokejovej Tipsport Ligy zvíťazila Nitra nad vedúcim tímom súťaže Duklou Trenčín 5:1.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

17. Krištof (Paulovič, Rais), 19. Kovacs (Milam, Slovák), 20. Krištof (Macík, Rais), 24. J. Ručkay (Csányi), 26. Slovák (Blackwater, Kovacs) - 34. Špankovič (J. Švec, Gašparovič). Rozhodovali: Kubuš, Fridrich - Gegáň, Výleta, vylúčení 5:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3360 divákov

Nitra: Lawson - Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Rýgl, Miroslav Pupák, Michal Pupák - Paulovič, Krištof, Macík - Blackwater, Slovák, Kovacs - Rzavský, J. Ručkay, Csányi - H. Ručkay, Šille, Fominych

Trenčín: Valent (26. Hiadlovský) - Frühauf, Páč, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Ďurkech, Themár - T. Varga, J. Pardavý ml., Radivojevič - J. Bezuch, Bulík, Sojčík - Kukuča, Dlouhý, Mikula - Gašparovič, J. Švec, Špankovič

Zápas sa začal vo veľmi svižnom tempe. Nitrania boli počas prvého dejstva aktívnejší, ale ich prevaha priniesla ovocie až v jeho závere. Najskôr sa v 17. minúte najlepšie zorientoval v skrumáži Krištof a poslal puk za bezmocného Valenta. Následne o dve minúty preukázali Nitrania dôraz pred súperovou bránkou a puk pretlačil za trenčianskeho brankára Kovacs – 2:0. Medzitým skúšal šťastie Radivojevič, ale na dvakrát proti Lawsonovi neuspel. V poslednej minúte úvodnej tretiny predviedla skvelú súhru dvojica Paulovič – Krištof a druhý menovaný zvýšil na 3:0.

Trenčanov čakala v druhej tretine ťažká úloha, a to zmazať trojgólové vedenie Nitry. V 24. minúte sa však individuálne presadil J. Ručkay – 4:0. Hostia boli vo veľkom hernom kŕči. Ten ešte viac zovieral Trenčanov po piatom góle v ich sieti. Peknú kombináciu ukázal druhý útok Nitry a na jej konci bol Slovák – 5:0. Tento gól už vyhnal Valenta z bránky a toho nahradil Hiadlovský. Zmiernenie výsledku prišlo v 34. minúte, keď do presnej prihrávky vložil hokejku Špankovič – 5:1.

Pred záverečnou tretinou bolo už o víťazovi viac-menej rozhodnuté. Šiesty gól Nitry mohol pridať v 42. minúte Slovák, ale z dobrej pozície neprestrelil Hiadlovského. Trenčania mali k dispozícii štvorminútovú presilovú hru, ale počas nej nedokázali vážnejšie ohroziť Lawsona. Zápas sa už dohrával bez väčších šancí a Nitra si postrážila cenné víťazstvo 5:1 nad tabuľkovým lídrom.