Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. septembra 2010

Nové lesné požiare v Rusku si vyžiadali osem obetíOsem ľudí zahynulo na juhoruskom vidieku po tom, čo krajinu opäť postihli ničivé lesné požiare. Tie v noci na piatok zničili stovky domov, informovala agentúra Interfax citujúca ...Zdieľať
poziar Foto: SITA/AP

MOSKVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Osem ľudí zahynulo na juhoruskom vidieku po tom, čo krajinu opäť postihli ničivé lesné požiare. Tie v noci na piatok zničili stovky domov, informovala agentúra Interfax citujúca hovorcu ministerstva pre mimoriadne situácie. Silný vietor rozšíril plamene na 532 budov vrátane 400 obytných domov v 20 dedinách vo Volgogradskej a Saratovskej oblasti, približne tisíc kilometrov juhovýchodne od Moskvy. "Asi tisíc ľudí je bez strechy nad hlavou. 18 osôb utrpelo zranenia," uviedlo ministerstvo vo vyhlásení. Podľa úradov však vietor medzičasom utíchol a väčšinu požiarov sa v piatok v neskorších hodinách podarilo dostať pod kontrolu. Premiér Vladimir Putin prisľúbil dvom zasiahnutým regiónom pomoc vo výške jedného milióna rubľov (19,8 milióna eur).

Centrálne oblasti Ruska vrátane hlavného mesta Moskva zasiahli v júli a auguste vysoké teploty až do 40 stupňov Celzia a suchá. Tie viedli k ničivým požiarom, ktoré si vyžiadali najmenej 54 životov, zničených bolo vyše 2000 domov a štvrtina úrody krajiny. Studený front, ktorý zasiahol Rusko v polovici augusta, ukončil vyčerpávajúce dvojmesačné horúčavy a vyčistil oblohu nad Moskvou od dusivého smogu.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko zdvojnásobuje nákup plynu z Azerbajdžanu
<< predchádzajúci článok
Najväčším trhom pre Audi bude Čína