Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. októbra 2010

Novou šéfkou Slovenskej pošty Paulína ŠtefaničováGenerálnou riaditeľkou a predsedníčkou predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. sa stala Paulína Štefaničová, ktorá doposiaľ viedla oddelenie podpory na oblastnom riaditeľstve pôšt v ...Zdieľať
slovenska posta logo Foto: inet.skBRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) - Generálnou riaditeľkou a predsedníčkou predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. sa stala Paulína Štefaničová, ktorá doposiaľ viedla oddelenie podpory na oblastnom riaditeľstve pôšt v Prešove. Minister dopravy Ján Figeľ ju poveril vedením štátnej akciovky s účinnosťou od piatka 15. novembra.


"Štefaničová pôsobí v poštovom sektore už od roku 1976, v posledných rokoch pracovala výlučne v riadiacich funkciách. Má bohaté skúsenosti s poštovým trhom, príslušnou legislatívou a riadením ľudských zdrojov," informovala v piatok agentúru SITA Jana Pekárková z odboru pre vzťahy s verejnosťou na ministerstve dopravy. Slovenská pošta bola bez šéfa tri mesiace, keďže bývalý generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Libor Chrást bol odvolaný ešte v júli.

Zmeny nastali aj v zložení predstavenstva Slovenskej pošty. Minister Figeľ 14. októbra odvolal štyroch členov predstavenstva Jána Ptačina, Karola Achimského, Miroslava Podhoru a Róberta Sedláka a v piatok vymenoval nové predstavenstvo. Podpredsedníčkou predstavenstva sa stala Rita Tornyaiová a členmi Andrej Kramár, Kamil Špendla a Gabriela Ondrušová.

Slovenská pošta dosiahla v prvom polroku tohto roka hrubý zisk 13,6 mil. eur, čo je medziročne takmer štvornásobne viac. V tom istom období minulého roka hospodárila so ziskom pred zdanením 3,6 mil. eur. Pošta vo finančnom pláne očakávala, že za šesť mesiacov vykáže hrubý zisk 3,3 mil. eur. Hrubé výnosy spoločnosti dosiahli za prvý polrok 160,7 mil. eur a medziročne vzrástli o viac ako štyri percentá. V prvom polroku vlaňajška výnosy predstavovali 154,47 mil. eur.

Slovenská pošta, a.s. vznikla ako štátny podnik 1. januára 1993. Na akciovú spoločnosť sa pretransformovala v októbri 2004, eviduje základné imanie 214,3 mil. eur. Jej 100-percentným vlastníkom je štát prostredníctvom Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Slovenská pošta zabezpečuje zo zákona tzv. univerzálnu službu, čo znamená, že je povinná doručovať zásielky do všetkých sídiel minimálne jedenkrát denne a za primeranú cenu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi Izraelom a Palestínčanmi je veľa šéfkuchárov
<< predchádzajúci článok
Ahmadínedžád dostal pušku izraelského vojaka

Novou šéfkou Slovenskej pošty Paulína Štefaničová - diskusné fórum čitateľov