Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

18. marca 2023

Novozélandský herec Sam Neill oznámil, že sa lieči z rakoviny krviHercovi vlani diagnostikovali angioimunoblastický T-bunkový lymfóm (AITL), čo je zriedkavý druh lymfómu.Zdieľať
Novozélandský herec Sam Neill oznámil, že sa lieči z rakoviny krvi

Novozélandský herec Sam Neill, známy z filmu Jurský park, oznámil, že sa lieči z rakoviny krvi v treťom štádiu. TASR informáciu prevzala z denníka The Guardian a zo spravodajskej stanice Sky News.


Hercovi vlani diagnostikovali angioimunoblastický T-bunkový lymfóm (AITL), čo je zriedkavý druh lymfómu.

Tento filmový a televízny herec uviedol, že vlani začal písať memoáre, aby vyplnil čas, keď absolvoval liečbu. "Zistil som, že mi to vlastne istým spôsobom poskytovalo dôvod žiť," uviedol. Kniha má byť vydaná 21. marca 2023.

Neill, rodným menom Nigel Neill, sa narodil 14. septembra 1947 v severoírskom meste Omagh v rodine novozélandského dôstojníka britskej armády. Keď mal osem rokov, rodina sa presťahovala na Nový Zéland.

Je známy napríklad z dobrodružného filmu Jurský park (1993), z romantickej drámy Zaklínač koní (1998), zo sci-fi filmu Andrew, člen našej rodiny (1999) alebo z trileru Cudzinec (2003). Diváci si ho pamätajú aj z psychologickej drámy Úplné bezvetrie (1989) či z oscarovej snímky Piano (1993).

Za svoju hereckú prácu bol Neill v roku 1991 vyznamenaný Radom britského impéria (OBE).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Centrum Banskej Štiavnice je pre verejnosť do odvolania uzatvorené
<< predchádzajúci článok
Kto získal Ceny Radio_Head Awards za rok 2022