Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. augusta 2023

Nový druh žraloka objavili vedci v Austrálii, zuby má podobné tým ľudskýmVedci z Austrálie objavili nový druh žraloka s bizarnými stoličkami podobnými stoličkám človeka, ktoré tieto zvieratá používajú na drvenie koristi. Referuje o tom web Live Science. Objavili nový ...Zdieľať
thinkstockphotos 610763928 676x451 9.8.2023 (SITA.sk) - Vedci z Austrálie objavili nový druh žraloka s bizarnými stoličkami podobnými stoličkám človeka, ktoré tieto zvieratá používajú na drvenie koristi. Referuje o tom web Live Science.

Objavili nový druhNový druh s názvom žralok maľovaný (Heterodontus marshallae) je súčasťou čeľade heterodontotvaré a bol klasifikovaný podľa jedinečného tvaru tela a malých rohov, ktoré mu vyčnievajú nad očami.

„Táto línia žralokov pripomína fosílie dávno vyhynutých žralokov. Teraz však vieme, že nie sú blízki príbuzní,“ tvrdí Helen O'Neill, biologička z Australian National Fish Collection (ANFC).

Iba vo vodách Austrálie


Podľa štúdie zverejnenej 12. júla v časopise Diversity sa novo popísaný druh nachádza iba vo vodách pri severozápadnej Austrálii, v hĺbke približne 125 až 229 metrov.

Žraloky majú niekoľko radov zubov a nezvyčajne veľkú čeľusť v porovnaní s lebkou, čo im umožňuje jesť mäkkýše a kôrovce.


Zdroj: SITA.sk - Nový druh žraloka objavili vedci v Austrálii, zuby má podobné tým ľudským © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hercule Poirot a Halloweensky večierok v novom vydaní. Aj film
<< predchádzajúci článok
Skupina Inekafe zverejnila punkovú verziu skladby Leto!