Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2018

Nový líder Euroskupiny Centeno formálne prevzal funkciu v ParížiJeroen Dijsselbloem (vpravo) v piatok formálne odovzdal svoj post Portugalcovi Máriovi Centenovi (vľavo)Zdieľať
Jeroen Dijsselbloem (vpravo) v piatok formálne odovzdal svoj post Portugalcovi Máriovi Centenovi (vľavo) Foto: TASR
Paríž 12. januára (TASR) - Mário Centeno, nový líder Euroskupiny, neformálneho združenia ministrov financií eurozóny, pre prevzatí funkcie vyjadril nádej, že sa mu počas mandátu podarí ešte viac zblížiť 19 krajín, ktoré zaviedli jednotnú menu a urobiť ich odolnejšími voči krízam.


Odchádzajúci šéf Euroskupiny Holanďan Jeroen Dijsselbloem v piatok formálne odovzdal svoj post Portugalcovi Máriovi Centenovi na slávnostnom ceremoniáli v Paríži. Centenov mandát začína v sobotu 13. januára.

Centeno pri tejto príležitosti vyhlásil, že euroregión "má jedinečnú príležitosť prehĺbiť menovú úniu a zvýšiť odolnosť spoločnej meny voči prípadným budúcim krízam."

Euroskupina združuje ministrov financií 19 krajín eurozóny a zohrala kľúčovú úlohu v dlhovej kríze regiónu v predchádzajúcich rokoch. Centeno preberá post predsedu v čase, keď je eurozóna v oveľa lepšom stave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Generálny riaditeľ J. Rezník menoval riaditeľov regionálnych štúdií
<< predchádzajúci článok
V ČR sa začali prezidentské voľby, favoritom je Miloš Zeman

Nový líder Euroskupiny Centeno formálne prevzal funkciu v Paríži - diskusné fórum čitateľov