Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. augusta 2006

Novým prezidentom PZ by sa mal stať Ján PackaMinister vnútra Robert Kaliňák by mal v pondelok vymenovať do funkcie policajného prezidenta doterajšieho riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Jana Packu. Prvým ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Minister vnútra Robert Kaliňák by mal v pondelok vymenovať do funkcie policajného prezidenta doterajšieho riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Jana Packu. Prvým policajným viceprezidentom ba sa po najnovších rokovaniach mal stať Michal Kopčík, ktorý zaznamenal viaceré úspechy v boji s prevádzačmi na východnom Slovensku. Policajným viceprezidentom bude pravdepodobne aj Stanislav Jankovič, doterajší zástupca krajského riaditeľa v Bratislave. Minister pôvodne uvažoval aj o Tiborovi Gašparovi a Michalovi Borgulovi, neskôr sa však rozhodol pre Kopčíka a Jankoviča. V pondelok by mal minister vymenovať aj nových šéfov inšpekcie a ochranky.

Z odvolaných funkcionárov PZ do civilu pravdepodobne odíde Jaroslav Spišiak, ktorému mal minister vnútra Róbert Kaliňák ponúknuť funkciu šéfa Bezpečnostného úradu MV SR. Bývalý policajný prezident Anton Kulich a viceprezident Ján Nociar by mali zostať pracovať na ministerstve vnútra.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajina zažila v nedeľu najhorší raketový útok
<< predchádzajúci článok
Hirošima si pripomenula výročie zhodenia atómovej bomby