Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2007

NS bude rozhodovať o predĺžení väzby Vladimíra F. aj Jozefa M.Senát Najvyššieho súdu (NS) SR sa bude zaoberať vo štvrtok návrhom Špeciálneho súdu na predĺženie lehoty väzby pre odsúdených Vladimíra F., Mariána Š. a Františka M. "Ich väzba sa ...Zdieľať

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) - Senát Najvyššieho súdu (NS) SR sa bude zaoberať vo štvrtok návrhom Špeciálneho súdu na predĺženie lehoty väzby pre odsúdených Vladimíra F., Mariána Š. a Františka M. "Ich väzba sa končí 26. februára a rozsudok ŠS zatiaľ nenadobudol právoplatnosť," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ŠS Katarína Kudjáková.

Všetkých troch uznal 10. januára 2007 senát Špeciálneho súdu (ŠS) v Pezinku za vinných z trestného činu podvodu v kauze nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia. Vladimíra F. a Františka M. odsúdil na trest odňatia slobody na 11 rokov a šesť mesiacov nepodmienečne v tretej nápravnovýchovnej skupine. Obom tiež udelil trest prepadnutia majetku. Mariána Š. súd potrestal odňatím slobody na sedem rokov nepodmienečne v prvej nápravnovýchovnej skupine. Rozsudok ŠS zatiaľ nenadobudol právoplatnosť, keďže odsúdení sa môžu voči nemu odvolať na NS SR.

O návrhu ŠS na predĺženie väzby bude senát NS SR rozhodovať aj vo veci Jozefa M. a Dávida B., ktorí sú obvinení z tunelovania nebankových subjektov. Senát NS má v tejto veci zasadnúť v piatok 23. februára. "Zároveň by sa NS mal zaoberať aj sťažnosťou oboch obvinených, ktorú podali po tom, čo ich ŠS neprepustil z väzby na ich žiadosť," povedala Kudjáková. Túto žiadosť o prepustenie z väzby senát ŠS zamietol 26. januára. Väzba pre Jozefa M. platí do konca marca.

Jozefa M., ktorý bol stíhaný na slobode, vzal súd v decembri minulého roka do väzby. Dôvodom bolo, že sa nezdržiaval na svojej bratislavskej adrese a údajne mu tak nemohli doručiť súdne zásielky. Jozef M. sa pred senát ŠS postavil po prvýkrát v tomto roku 15. januára. V ten deň senát vyhovel jeho žiadosti a rozhodol, že sa nemusí na pojednávaniach zúčastňovať pre zdravotné problémy.

Ďalšie pojednávanie ŠS v kauze tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia bude 12. marca.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Verný pes zohrieval po páde troch horolezcov vlastným teplom
<< predchádzajúci článok
Le Pen označil 11. september za nehodu